„Jedna cesta končí, ešte lepšia začína,“ napísal europoslanec Milan Uhrík k videu, v ktorom opisuje, že končí v Kotlebovej ĽSNS. Berie so sebou aj niekoľkých ďalších poslancov.

„S účinnosťou od dnes, t.j. 6. januára 2021, odchádzam z Ľudovej strany Naše Slovensko. Spolu so mnou odchádzajú zo strany ako aj z poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko zatiaľ títo poslanci: Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš, Miroslav Urban,“ vyhlásil Uhrík. Viac o svojich dôvodoch povedal vo VIDEU:

Prečo už nechcú byť kotlebovci?

Sám Uhrík v úvode videa priznáva, že v politike je už niekoľko rokov, zjavne sa za tú dobu priučil aj populistickým rečiam a sebaprezentácii na sociálnych sieťach. Ako priznal, v minulosti vstupoval do mladej strany takmer bez prostriedkov, no za to s obrovským odhodlaním. Strana vraj vtedy vyzerala úplne inak.

Uhrík podľa vlastných slov za roky svojej práce získal skúsenosť, „že na reálne presadenie nášho politického programu nestačí len také jednoduché odhodlanie ísť hlavou proti betónovému múru, ale že je potrebná aj adekvátna profesionalita a schopnosť ľudí nie rozdeľovať, ale predovšetkým spájať.“ Zmeny vo fungovaní strany ĽSNS a stopka v rozhodovacích právomociach bola definitívnou bodkou, prečo Uhrík a spol. dávajú Kotlebovej strane zbohom. „Rozhodnutie predsedu Mariana Kotlebu prevziať všetku moc na seba podporila aj vybraná časť členskej základne, ktorá to bez nášho vedomia odhlasovala. Toto rozhodnutie zmeniť pôvodne Ľudovú stranu na stranu jediného muža musím rešpektovať, avšak ako zástanca tímovej spolupráce sa s tým jednoducho nedokážem stotožniť,“ vyhlásil sklamane Uhrík a po príklad, že to takto fungovať nemôže nechodil ďaleko. „Veď aj na príklade súčasnej Matovičovej vlády vidíme, ako takéto čisto individualistické riadenie môže dopadnúť.“

Hlavne bez provokácií

Uhrík nezabudol zabrnkať aj na vlasteneckú a kresťanskú strunu. V pozadí na videu za Uhríkom nechýba slovenská zástavka a svätý obrázok. „Ako sa píše v Biblii všetko má svoj čas a svoju chvíľu, každé úsilie pod nebom. Svoj čas má privítať sa, svoj čas má rozlúčiť sa, život však pokračuje ďalej,“ hovorí Uhrík a ubezpečuje, že nikto z kotlebových odídencov z politiky neodchádza a budú naďalej bojovať za Slovensko, „za vaše práva a vašu životnú úroveň oveľa profesionálnejšie, múdrejšie a efektívnejšie. Budeme bojovať razantne a zároveň bez zbytočných a nič neriešiacich provokácií, ktoré by nás odsúdili na večnú opozíciu a večnú izoláciu, pretože sami uznáte, že politika, ktorá nikdy nepriniesla nejaké reálne výsledky, jednoducho nemá zmysel.“

Neviem, ako vy, ale my našu vlasť pomýleným liberálom a skorumpovaným papalášom bez zápasu rozhodne nenecháme. Sme odhodlaní Slovensko zachrániť,“ uzavrel Uhrík patrioticky.

FOTO odídencov z ĽSNS v GALÉRII

Milan číslo dva

„Názorové rozdiely na fungovanie strany medzi nami a predsedom sú už bohužiaľ tak veľké, že ich považujem za neprekonateľné,“ prehovoril o svojom odchode zo strany a klubu Milan Mazurek. Mladík, ktorého strana dlho podporovala a dostával veľký priestor popri Marianovi Kotlebovi tvrdí, že nové stanovy znemožňujú akúkoľvek zmenu pozitívnym a správnym smerom. „O všetkom rozhoduje už len predseda, ktorý sa však s našimi pohľadmi nestotožňuje,“ nepáči sa Mazurekovi a dodáva, že stanovy boli prijaté vďaka klamstvu.