Už zase

Premiér Robert Fico verejnosti oznámil, že Slovensko je v pokročilom štádiu. Nie rozkladu či rozpadu, ale napredovania k vzniku nového úradu. Mal by sa volať Úrad na ochranu verejného záujmu a, ako už jeho názov naznačuje, bojovať by mal, samozrejme, proti korupcii. A tiež vraj bude ochraňovať ľudí, ktorí budú pripravení postaviť sa tomuto neduhu. Do akej miery myslí pán predseda vlády svoju snahu úprimne, ťažko povedať, keďže ju z talóna vytiahne takmer vždy, keď nevie, kam z konopí. Teraz napríklad pri skloňovaní ďalšieho protikorupčného pochodu organizovaného mladými ľuďmi.

Premiér Robert Fico.
Premiér Robert Fico.
Zdroj: TASR

Potrestaný

Exminister spravodlivosti a vnútra v jednej osobe Daniel Lipšic už presne vie, ako súd rozhodol v prípade ním spôsobenej dopravnej nehody, pri ktorej minulý rok na jeseň prišiel o život bratislavský dôchodca. Uznal ho za vinného z prečinu usmrtenia a odsúdil ho na trest odňatia slobody v trvaní tri roky s podmienečným odkladom na skúšobnú lehotu päť rokov. Zakázal mu tiež viesť motorové vozidlá všetkého druhu na šesť rokov. A to nie je všetko. Danielovi Lipšicovi súd uložil aj probačný dohľad nad jeho správaním, ktorého súčasťou bude povinnosť podrobiť sa výchovnému programu zameranému na bezpečnosť v cestnej doprave a predchádzanie dopravným nehodám. No, takže toľko. Azda si to zapamätá.

Bratislavský dôchodca skončil pod kolesami auta Daniela Lipšica.
Bratislavský dôchodca skončil pod kolesami auta Daniela Lipšica.
Zdroj: Martin Domok

Kvietok z USA

Na Slovensku mal začať svoju profesionálnu športovú kariéru, namiesto toho podľa všetkého odštartoval zločineckú. Amerického basketbalistu Chrisa Perryho, ktorého do svojich služieb zlanáril prievidzský klub, obvinila polícia zo sexuálneho násilia, znásilnenia, výroby detskej pornografie a vydierania. Týchto skutkov sa vraj dopustil 23-ročný hráč v období od 15. augusta do 16. septembra, prevažne v nočných hodinách v jednom z prievidzských bytov. Šestnásťročnú tínedžerku tam nútil na orálny sex a nahrával na mobilný telefón ich sexuálny styk. Následne sa jej vyhrážal, že video zverejní. Podľa policajnej hovorkyne Eleny Antalovej mala mladistvá naivné predstavy a snahy nadviazať bližšie priateľstvo s americkým športovcom. Ach jaj!

Americký basketbalista Chris Perry v putách.
Americký basketbalista Chris Perry v putách.
Zdroj: Juraj Vnuk

Utrpenie pred políciou

Problémy cudzincov s vízami trvajú na Slovensku roky a zdá sa, že nemajú konca. Pred cudzineckou políciou v Bratislave ich postávajú davy, či je zima, či horúco. A muži zákona nestíhajú žiadosti o víza vybavovať. Na katastrofálnu situáciu minulý týždeň opäť upozornil konkrétny prípad. Dvadsaťdvaročná učiteľka z USA Miranda Cramerová zbytočne vystávala rad, ani na piatykrát sa jej k policajtom vybavovačom nepodarilo dostať. Stalo sa tak až po medializácii prípadu a podpore študentov Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave, kde Miranda lektoruje. V čase našej uzávierky ešte stále nevedela, či víza dostane, alebo bude musieť z našej krajiny odletieť. Mimochodom, hoci sa píše rok 2017, slovenská cudzinecká polícia nemá vlastnú webovú stránku.

Problémy cudzincov s vízami trvajú na Slovensku roky a zdá sa, že nemajú konca.
Problémy cudzincov s vízami trvajú na Slovensku roky a zdá sa, že nemajú konca.
Zdroj: Archív

Masový exodus

Začiatok konca alebo len veľké haló pre nič? Z najsilnejšie slovenskej politickej strany, ktorá nielen národu, ale najmä dôležitým štátnym orgánom udáva ten správny smer, odišlo naraz neuveriteľných 22 členov. A to len z jednej základnej organizácie. Konkrétne v obci Rišňovce, ktorá bola najpočetnejšia v Nitrianskom okrese. Vraj sa im nepáčilo, ako Smer v tomto kraji riadil jej tamojší šéf Tibor Glenda. Spravodajskému portálu aktuality.sk to prezradila jeho bývalá tajomníčka Renáta Kolenčíková. Ďalší nespokojní exsmeráci zas vytárali, že na Tibora Glendu má veľký vplyv rodina Bödörovcov, ktorá vlastní známu bezpečnostnú službu Bonul, a údajne im prekážajú aj kauzy ministrov vnútra a práce Roberta Kaliňáka a Jána Richtera. Nuž, ktovie, o čo v skutočnosti ide.

Renáta  Kolenčíková
Renáta Kolenčíková
Zdroj: Archív

Najhoršia zmrzlina

Leto je právoplatne za nami, je čas bilancovať ho. Urobili to aj slovenskí hygienici, ktorí počas teplých mesiacov pravidelne navštevovali zmrzlinárne. Po celom Slovensku ich v tomto roku skontrolovali takmer tisícku, nuž a po prečítaní toho, čo zistili, chuť na obľúbené pochúťku minimálne do ďalšieho leta zaručene nedostanete. Podľa denníka Sme to bola totiž katastrofa. Okrem iného objavili zmrzlinu po dátume spotreby či plesnivú, s pridaním nedovolených látok, ba dokonca s nejakými baktériami. Nedostatky zistili až pri tretine kontrolovaných subjektov, pričom úplne najhoršia situácia bola v jednom zo stánkov v Ružomberku, ktorý museli okamžite zatvoriť. Hygienici uložili pokuty spolu vo výške viac ako 50-tisíc eur.