Pamätáte si ju? Mala len 26 rokov, keď ju v roku 2009 Slováci zvolili do europarlamentu. Katarína Neveďalová patrila ku generácii mladých sociálnych demokratov a päť rokov vás zastupovala na európskej pôde ako poslankyňa. Neskôr sa jej meno spojilo s aférou WikiLeaks, kde sa spomínala ako informátorka Američanov.

Veľká svadba

V roku 2014 už do europarlamentu neprešla. Chvíľu pôsobila ako „vedúca medzinárodného oddelenia strany Smer. Do Bruselu sa zas dostala a aktuálne zastáva pozíciu „tretí tajomník na Stálom zastúpení SR pri EÚ“ pre regionálnu politiku.

Červenovláska sa v piatok dopoludnia vydala za priateľa Viktora Rotha. Slávili v štátnom hoteli Bôrik a pozvaní boli aj viacerí známi Smeráci, napríklad europoslanec Boris Zala. Neveďalová pozvala okolo 200 hostí.

Ďalšia júlová svadba! Vydala sa politička Smeru, známa z aféry WikiLeaks

Fico neprišiel

Na oslave chýbal premiér Robert Fico, ale svojej straníckej kolegyni vraj zagratuloval inokedy. Neukázala sa tam ani bývalá kolegyňa z europarlamentu Monika Beňová. Mladá Smeráčka hovorí, že manželovo meno si pridá k svojmu dievčenskému. „Budem Roth-Neveďalová, ale stále čakáme, kým sa to schváli,“ prezradila. „Manžel pracuje v samospráve,“ povedala.

Svadba sa konala v rímsko-katolíckom kostole v Čeľadiciach, oslava v Bratislave. Nevesta sa vydávala v bielom, namiesto popolnočných šiat zvolila kroj.

Na linke Brusel-Bratislava

Svadobný víkend skončený, v pondelok už letela nevesta do Bruselu. Spolu s vicepremiérom Petrom Pellegrinim cestovala na konferenciu o budúcnosti eurofondov. „Na svadobnú cestu pôjdeme na Havaj v zime,“ hovorí politička.

Zatiaľ s manželom žijú striedavo medzi Bratislavou a hlavným mestom Belgicka. Postupne sa však pár spolu usadí v Bruseli, lebo o svojej budúcnosti má Smeráčka jasnú predstavu: o dva roky opäť zabojuje o kreslo v europarlamente.