Pamätáte si ju? Mala len 26 rokov, keď ju v roku 2009 Slováci zvolili do europarlamentu. Katarína Neveďalová patrila ku generácii mladých sociálnych demokratov a päť rokov vás zastupovala na európskej pôde ako poslankyňa. Neskôr sa jej meno spojilo s aférou WikiLeaks, kde sa spomínala ako informátorka Američanov.

Veľká svadba

V roku 2014 už do europarlamentu neprešla. Chvíľu pôsobila ako „vedúca medzinárodného oddelenia strany Smer. Do Bruselu sa zas dostala a aktuálne zastáva pozíciu „tretí tajomník na Stálom zastúpení SR pri EÚ“ pre regionálnu politiku.

Červenovláska sa v piatok dopoludnia vydala za priateľa Viktora Rotha. Slávili v štátnom hoteli Bôrik a pozvaní boli aj viacerí známi Smeráci, napríklad europoslanec Boris Zala. Neveďalová pozvala okolo 200 hostí.

Fico neprišiel

Na oslave chýbal premiér Robert Fico, ale svojej straníckej kolegyni vraj zagratuloval inokedy. Neukázala sa tam ani bývalá kolegyňa z europarlamentu Monika Beňová. Mladá Smeráčka hovorí, že manželovo meno si pridá k svojmu dievčenskému. „Budem Roth-Neveďalová, ale stále čakáme, kým sa to schváli,“ prezradila. „Manžel pracuje v samospráve,“ povedala.

Svadba sa konala v rímsko-katolíckom kostole v Čeľadiciach, oslava v Bratislave. Nevesta sa vydávala v bielom, namiesto popolnočných šiat zvolila kroj.

Na linke Brusel-Bratislava

Svadobný víkend skončený, v pondelok už letela nevesta do Bruselu. Spolu s vicepremiérom Petrom Pellegrinim cestovala na konferenciu o budúcnosti eurofondov. „Na svadobnú cestu pôjdeme na Havaj v zime,“ hovorí politička.

Zatiaľ s manželom žijú striedavo medzi Bratislavou a hlavným mestom Belgicka. Postupne sa však pár spolu usadí v Bruseli, lebo o svojej budúcnosti má Smeráčka jasnú predstavu: o dva roky opäť zabojuje o kreslo v europarlamente.