Posledná parlamentná schôdza pred voľbami sa uskutočnila na konci januára. Zdá sa, že poslanci zasadnú pred veľkým parlamentným súbojom do lavíc Národnej rady ešte raz.

 

Istanbulský dohovor

Premiér Peter Pellegrini nečakane zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu. Jej zvolanie ihneď podporil aj šéf parlamentu Andrej Danko, ten si zase chce posvietiť na Istanbulský dohovor a verejne ho tak na parlamentnej pôde odmietnuť. Túto iniciatívu podporili aj extrémisti zo strany Mariana Kotlebu ĽSNS. Práve Danko podmienil iniciovanie schôdze práve rokovaním o Istanbulskom dohovore.

Parlamentný cirkus

Je otázne v akom duchu sa bude naozaj posledná schôdza niesť. Práve tá januárová bola totiž riadne vyhrotená. Počas výstupu Andreja Danka ho prekvapil šéf hnutia Obyčajní ľudia, ktorí sa postavil priamo pred rečnícky pult a ukázal na Danka ceduľkou, na ktorej stálo "On je ožratý". Za čo si Matovič zlízol  studenú sprchu od nášho parlamentného kapitána. "Som rád, že je koniec volebného obdobia a tohto šialenca už neuvidím. To, čo ste napísali, je neskutočná drzosť," pustil sa do Matoviča Danko.