„Andor Reisz ma poprosil, aby som mu pomohol vybrať z vody  jeho loď v Komárne. Na mieste uz bol Reisz, Sátor a Bugár. Po vybratí lode z vody sme ju dali na prívesný vozík, ktorý bol ťahaný Mercedesom ML. Keďže Lehel a Reisz boli dobrý kamaráti sa dohodli, že Andor zazimuje jeho loď na pozemku u Lehela,“ začal so svojou výpoveďou Zsolt "Csoty "Nagy.

Po ceste na pozemok Lehela Horvátha sa zastavili najesť sa v reštaurácii. „Sátor povedal mne a Bugárovi, že keď sa budeme blížiť k Lehelovi ja a Bugár môžeme isť domov. Andor s tým nesúhlasil, keďže mal so mnou ešte jednu nedokončenú prácu. Reisz a Sátor si sadli do Mercedesu ML. Po nejakom čase sme dostali po ceste znamenie a tak som si presadol do Mercedesu, ktorý som šoféroval a Bugar odišiel na mojom aute Renoult Clio domov,“ pokračoval ďalej vo svojej výpovedi Zsolt “Csonti“ Nagy.

Spoločne sa vybrali za autom Lehela Horvátha. Ten ich priviedol na svoj pozemok k hangáru, kde mala byť loď za zazimovaná. „Lehel vystúpil zo svojho auta. Následne vystúpili z Mercedesu Reisz aj Sátor. Ja som bol navádzaný, tak aby sme mohli loď vyložiť. Počas cúvania som počul výstrel. Vystúpil som z Mercedesu a videl som Andora Reisza ako leží na zemi a tiež Lehela a Sátora, ktorý obaja mali v rukách pištol. Bol som v šoku. Myslím, že som asi aj plakal. Vôbec som nerozumel tomu, že čo sa deje. Vnímal som, že ako sa ku mne približuje Sátor, ktorý sa ma snažil upokojiť a že je tam aj Kádar. Nechápal som, že co sa deje. Počul som ako sa Sátor pýta Kádara, že prečo nezastrelil Reisza. Myslím, že mu odpovedal, že sa mu zasekla zbraň,“ povedal Nagy.

Zsolt Nagy tvrdí, že na tom mieste nechcel zostať. Chcel ísť,čo najskôr preč. Kádar spolu s  Lehelom trvali na tom, ze odísť nemôže. Prizvukovali mu,že keď odvezie Sátora sa má vrátiť. „Sprevádzal som Sátora späť do Bratislavy, kde býval. Potom som sa otočil naspäť. Cestou som sa zbavil počítača Andora Reisza na pokyn Sátora. Jazdil som celý čas pomaly, aby som nebol účastník zakopania tela Reisza. Chcel som sa vrátiť,čo najneskôr,“ uviedol Zsolt Nagy.

Obeť a vrah: V ten istý večer vznikol aj tento záber. Andor Reisz so svojím budúcim vrahom Sátorom. „Andorka“ skončil v mlynčeku na mäso.
Zdroj: Archív

„Keď som sa vrátil k Lehelovi na pozemok, neveril som vlastným očiam. Na pozemku bola rozložená trojnožka na akú sa vešajú svine. Pri tom stala štvorkolka, kde boli na prívese debne a v nich bolo rozporcované telo Andora Reisza. Spoznal som ho podľa ruky, ktorá trčala z bedne. Pýtal som sa ich, že čo to urobili. Kázali mi aby som bol ticho. Mal som chytiť Andorovú hlavu z ktorej chceli vytiahnuť guľku z pištole. Kádar začal píliť jeho hlavu ručnou pílkou no nešlo mu to. Hlavu mal Andor spálenú. Chceli spáliť aj jeho telo no plynová bomba bola pokazená. Tak sa rozhodli jeho telo rozporcovať,“ pokračoval v hrôzostrašnej výpovedi Zsolt Nagy.

Viac FOTO v GALÉRII

Podľa Zsolta Nagya mal obžalovaný Lehel Horváth v inej časti na pozemku budovu v ktorej mal taký väčší mlynček na mäso a tam začal Lehel mlieť končatiny Andora Reisza. Mlynček sa mu,ale zasekol na kostiach. „Tak Lehel kázal mne aj Kádarovi,aby sme išli domov a vrátili sa k nemu na druhý deň večer s tým,že bude v likvidácii tela pokračovať. Keď som sa tam vrátil, zistil som, že Lehel Horváth telo Andora Reisza vykostil a mäso pomlel. Pozostatky Andora naložil Lehel a Kádar na príves a pomleté časti vyliali do malého Dunaja. Ja som dostal pokyn zahrabať Andorové kosti na mieste, ktoré sa nachádzalo v blízkosti Lehelovho pozemku,“ ukončil výpoveď k tejto doslova brutálnej likvidácii Andora Reisza. Právoplatne odsúdený Zsolt Nagy ešte dodal, že Lehel Horváth trval na tom, aby bol Andor zavrždený aby neprezradil Sátorovi,že ukradli 20 000 000 SK.