Neskutočné! Len pár dní po tom, čo po nehode na lyžiarskom svahu zomrel len 8-ročný chlapec, sa niečo podobné zopakovalo. "V poobedňajších hodinách došlo k zrážke lyžiara so štvorčlennou rodinou na Priehybe v lyžiarskom stredisku Jasná. Otec a dve maloleté deti vyviazli bez zranení, matka po zrážke utrpela vážne poranenia," informuje Horská záchranná služba.

Vnútrolebečné krvácacnie

Na miesto okamžite smerovali horskí záchranári a o súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári. "Následne záchranári HZS zabezpečili oblasť miesta nehody pred pristátím vrtuľníka. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti priamo na zjazdovke bola žena naložená na palubu vrtuľníka a s podozrením na vnútrolebečné krvácanie a poranenie krčnej chrbtice bola letecky transportovaná do nemocnice v Banskej Bystrici," dodávajú záchranári.

Aj zranená Češka

Leteckí záchranári z Air Transport Europe však uvádzajú aj ďalšiu nehodu v Bachledovej doline. Odtiaľ museli do nemocnice previezť 34-ročnú lyžiarku z Českej republiky. Po zrážke s iným lyžiarom utrpela poranenie hlavy a chrbtice. "Po preložení na palubu bola v stabilizovanom stave s úrazom chrbtice a podozrením na otras mozgu prevezená na centrálny príjem popradskej nemocnice," píšu leteckí záchranári.