Niektorí politici kupujú byty v luxusných novostavbách a to v čase, kedy by z titulu svojej funkcie mohli od developerov získať nejakú "zľavičku". Stalo sa to napríklad smeráckemu odídencovi Petrovi Pellegrinimu. Iní, milionári s veľkou rodinou, si postavili vo vychytenej štvrti Bratislavy gigantickú vilu a hoci má len pár rokov, už ju zas vo zväčšujú a vynovujú. Ako napríklad šéf parlamentu Boris Kollár. Ďalší dlhoročný káder, Robert Fico, prespáva v hoteli alebo v kaštieli, kde sa mu to práve hodí. A rozpráva, že si v Ružinove navyše k tomu prenajíma byt. 

Budiš, veď nakoniec, stále existujú ľudia, ktorí pokladajú tieto veci za výsostné súkromie toho-ktorého verejného činiteľa. Medzi našimi volenými zástupcami sa nakoniec, a našťastie, nájdu aj takí, ktorí sa za svoj byt či dom nehanbia a dokonca sú schopní a ochotní pochváliť sa jeho rekonštrukciou, zariaďovaním, zaujímavými kúskami a trampotami s jeho hľadaním a kúpou.

Týždenníku PLUS 7 DNÍ svoje bývanie v Bratislave ukázal europoslanec Michal Šimečka. V rezidenčnej, vyhľadávanej lokalite, žije s priateľkou, tanečníčkou Soňou Ferienčíkovou. Čo skrýva ich dvojizbák? Ktorý iný prominentný pár im vyfúkol iný byt, na ktorý mali predčasom zálusk? Koľko ich byt stál? Prečítajte si v printovom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Celý článok o bývaní europoslanca Michala Šimečku si môžete prečítať v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Viac fotografií nájdete v GALÉRII.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: