Pre sudcu Najvyššieho súdu Jozefa Milučkého si skoro ráno pri­šla NAKA. Podľa medializovaných informácií súvisel záťah s výpoveďami žilinského sudcu Pavla Polku. Sudca Milučký strávil v cele predbežného zadržania celú noc, akoby šlo o nebezpečného zločinca, a potom ho muži zákona poslali domov bez akéhokoľvek obvinenia.

Pustili ho

„Sudca NS SR Jozef Milučký bol po výsluchu na NAKA Žilina v mojej prítomnosti prepustený zo zadržania bez vzneseného obvinenia,“ priblížil advokát Dušan Ivan. Potvrdila to aj polícia s tým, že vo vyšetrovaní bude naďalej pokračovať. „K jednotlivým procesným úkonom ani procesnému postupu sa v tejto fáze konania bližšie vyjadrovať nebudeme, pretože by tým mohlo dôjsť k sťaženiu, respektíve zmareniu vyšetrovania,“ povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Prezídium požiadalo predsedu Najvyššieho súdu Jána Šikutu, aby Milučkého zbavil mlčanlivosti. Ten žiadosti vyhovel a Milučký mohol bez problémov vypovedať.

Spred 13 rokov

Samotný sudca pre TA3 povedal, že ho zásah NAKA šokoval. „K celej veci môžem povedať asi toľko, že som bol nemilo prekvapený svojím zadržaním za skutok, ktorý sa údajne stal pred trinástimi rokmi. Včera a dnes som podal podrobné vysvetlenie, ktoré dvaja vyšetrovatelia z NAKA i dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry jednomyseľne akceptovali. Zo zadržania, ktorého pozadie, verím, že sa časom objasní, som bol prepustený bez akéhokoľvek obvinenia,“ povedal Milučký. Podľa medializovaných informácií ho zadržali aj v súvislosti s výpoveďami sudcu Polku zo Žiliny. Milučký totiž v minulosti pôsobil ako sudca Okresného súdu v Čadci, neskôr pracoval na Krajskom súde v Žiline. Na Najvyššom súde pôsobí od roku 2009 a hovorilo sa o ňom ako o možnom predsedovi Najvyššieho správneho súdu.