Ihneď po osadení sa stal 30-metrový stožiar pred parlamentnými bránami hitom internetu. A to aj preto, že na prvý pohľad išlo o preteky s našim južným susedom, ktorý mal v hlavnom meste „len“ 27-metrový stožiar. Podobné špekulácie Andrej Danko ihneď vylúčil.

Hlina verzus Danko

Alojz Hlina krátko po vztýčení novej mestskej dominanty a sociálnej sieti tvrdil, že ide o elektrikársky stožiar a nie o klasický vlajkový stožiar. Samotný Danko podobné tvrdenia berie viac než citlivo. „Je to vlajkový stožiar, špeciálne vypracovaný so 16 hranami a dutým vnútrom so špeciálnou technológiou, navijakom. Toto sme odkonzultovali v okolitých štátoch, kde už majú takúto tradíciu. Z hľadiska technického riešenia, samozrejme, obsahuje aj prvky, ktoré sa využívajú aj na výstavbe stožiarov,“ obhajuje pre PLUS 7 DNÍ Danko.

Žiadny blesk?

Internetom krátko po osadení preleteli fotky blesku, ktorý mal počas búrky do stožiara udrieť. „To je ďalšia hlúposť. Že odtrhlo vlajku a buchol do stožiara blesk. Ak chcete, dám vám všetky kamerové záznamy z toho dňa, môžete si pozrieť celý priebeh tej búrky. Chápem, že sa ľudia musia na niečom zabaviť,“ zaklincoval šéf národniarov.

Človek detailu

„Ja som proste človek detailu,“ tvrdí o sebe Danko. Ako je teda možné, že zo stožiara krátko po osadení opadala farba? Vraj to bolo ešte pred kolaudáciou. „Teraz je už dobre natretý, nie?“ pýta sa Danko a dodáva: „Keď osádzate takýto veľký stožiar je normálne, že vznikajú disharmónie a treba takýto veľký stožiar prebrusovať.“

Viac o posledných štyroch rokoch Andreja Danka na čele parlamentu sa dočítate v rozhovore v novoročnom čísle PLUS 7 DNÍ