Osud ho nešetrí. Vysokopostavený úradník Jozef Hudák predýchava jeden životný úder za druhým. Okrem profesijného prešľapu, keď mu pomedzi prsty ušla šanca stáť po boku šéfa Národnej banky Slovenska (NBS), sa musí vyrovnať s tragédiou v rodine. Po pracovných a najmä životných príkoriach sa známy Andreja Danka rozhodol zbaviť lukratívnej megavily. Podľa odborníkov na reality to však vôbec nemusí byť jednoduché.

Ťažko predajná?

Hudákova rezidencia v Miloslavove už na prvý pohľad pôsobí honosne a dokonca aj samotná realitka, ktorá ju má vo svojom portfóliu, ju opisuje ako nadštandardnú vilu. Jozef Hudák, ktorý v súčasnosti pôsobí na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny ako hlavný štátny radca, sa totiž mohol pochváliť domom so sedemmetrovým bazénom, s kozubom, so saunou, s posilňovňou, niekoľkými spálňami a rozľahlým pozemkom s výmerou 1 073 štvorcových metrov. Vilu sa snaží predať za mastných 840-tisíc eur.

Samotný predaj však nemusí ísť ako po masle, a to z viacerých dôvodov. Kameňom úrazu je práve samotná lokalita. „Miloslavov aj pre nedostačujúcu dopravu medzi Bratislavou a okolím nie je práve najvyhľadávanejšia lokalita,“myslí si realitná maklérka Daniela Danihel Rážová.

Podľa jej slov i samotná cena na prvé počutie môže pôsobiť privysoko a nemusí byť ľahké nehnuteľnosť predať. Cena závisí napríklad aj od zariadenia nehnuteľnosti. V tomto prípade sa predáva s plne zariadenou kuchyňou i s nábytkom. „Je to otázka vkusu. Nábytok môže byť pre niekoho pekný a pre niekoho menej. Je to skôr väčšinou mínus ako plus, pretože musíte trafiť vkus človeka, ktorý má peniaze,“myslí si expertka na  nehnuteľnosti.

MEGADOM CEZ PALUBU Vysokopostavený úradník s konexiami na SNS sa rozhodol predať honosnú rezidenciu v Miloslavove neďaleko Bratislavy.
MEGADOM CEZ PALUBU Vysokopostavený úradník s konexiami na SNS sa rozhodol predať honosnú rezidenciu v Miloslavove neďaleko Bratislavy.
Zdroj: TASR

 Smrť v rodine

Samotný Hudák si zrejme po­dľa všetkého ani po úspešnom predaji luxusnej vily v Miloslavove kufre nepobalí. Neďaleko rezidencie si totiž stavia menší dom. „Áno, riešim si menšie bývanie,“ priznal pre PLUS 7 DNÍ. Prečo sa rozhodol luxusnej nehnuteľnosti zbaviť? Vysokopostavený úradník sa musel popasovať so smrťou v rodine. „Keďže som veľmi nečakane ovdovel, dom sa stal pre mňa priveľkým,“ priznal Jozef Hudák.

SNS štvrť

Napriek tomu, že Miloslavov už dávno nie je top lokalita na mape realitných maklérov, v minulosti tu našlo útočisko viacero známych tvárí spájaných práve so Slovenskou národnou stranou. Pár domov od Hudákovej vily býva Ján Hoľko, mocný muž z ministerstva obrany, spadajúceho práve pod krídla národniarov. Šéf služobného úradu uvedeného rezortu sa v kuloároch považuje za človeka, ktorý má silnejší vplyv ako sám minister Peter Gajdoš.

Čoby ste kameňom dohodili od Hudákovej vily, ešte donedávna žil aj samotný šéf SNS Andrej Danko. Po rozvode nehnuteľnosť obýva jeho exmanželka. Danko si následne našiel v Miloslavove iný dom, o pár ulíc ďalej.  Jozef Hudák má silné konexie v Dankovej strane. Okrem toho, že v roku 2016 kandidoval za SNS do Národnej rady SR, kde sa mu napriek silnému heslu Hrdo, odborne a slušne nepodarilo prekrúžkovať, pred časom sa stal nominantom národniarov na lukratívny štátny post.

Červená od Čaputovej

Bolo to koncom roku 2018. Zdalo sa, že na Jozefa Hudáka sa v profesijnom živote usmialo šťastie. Na návrh SNS totiž vláda aj parlament jeho meno odklepli na pôsobivé miesto v Národnej banke Slovenska. Mal sa z neho stať viceguvernér tejto významnej inštitúcie. A hoci sa zdalo, že funkciu má takmer istú, červenú napokon dostal od prezidentky Zuzany Čaputovej.

ČAPUTOVEJ NIE Dankovmu nominantovi na post viceguvernéra štátnej banky poriadne zavarila čerstvá hlava štátu. Práve od nej záviselo, či Hudáka posunie do Národnej banky Slovenska. Minulý rok v novembri sa Čaputová rozhodla Hudáka do funkcie nevymenovať.
ČAPUTOVEJ NIE Dankovmu nominantovi na post viceguvernéra štátnej banky poriadne zavarila čerstvá hlava štátu. Práve od nej záviselo, či Hudáka posunie do Národnej banky Slovenska. Minulý rok v novembri sa Čaputová rozhodla Hudáka do funkcie nevymenovať.
Zdroj: FACEBOOK

Spôsobil to najmä kritický slovník na Hudákovu adresu, a to nielen zo strany opozičných politikov, ale najmä vtedajšieho šéfa NBS Jozefa Makúcha. Tomu sa nepozdávali najmä Hudákove úvahy o zriadení novej zdravotnej poisťovne, ktorú by mala pod palcom práve štátna banka. „Je to politická nominácia a je na zvážení pána prezidenta, aby posúdil schopnosť kandidátov z hľadiska vzdelania a náležitej odbornej spôsobilosti,“ apeloval Makúch v tom čase ešte na prezidenta Andreja Kisku.
Keďže medzitým sa obsadenie v Prezidentskom paláci vymenilo, o Hudákovej budúcnosti mala rozhodnúť čerstvá hlava štátu Zuzana Čaputová. A tá aj rozhodla. V Hudákov neprospech. Jeho nomináciu zmietla zo stola a lukratívny džob sa stal pre nominanta SNS hudbou minulosti. 

Kto je Jozef Hudák

Pracuje na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny. Pôsobí vo funkcii hlavný štátny radca - vedúci štátny zamestnanec, námestník sekcie koordinácie výkonu štátnej správy. V roku 2016 pôsobil na ministerstve obrany ako vedúci služobného úradu ministerstva, neskôr ho nahradil Ján Hoľko

Hudákova kauza

Počas nominácie na miesto viceguvernéra Hudáka kritizovali najmä za jeho neodbornosť. Jediný post, ktorý súvisel s finančným sektorom v jeho životopise, bolo pôsobenie vo funkcii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Poisťovne Tatra. Práve to bolo podľa opozičnej političky Veroniky Remišovej toxické. Okrem iného tvrdila, že v minulosti tretinu poisťovne vlastnil Horizont Slovakia a zvyšnú časť spoločnosť CI Holding. Práve Horizont Slovakia sa „preslávil“ ako nebankovka, ktorá lákala ľudí na vysoké úroky. Jej klienti nakoniec prišli o celé úspory. CI Holding vraj bola zase prepojená s družstvom Slovenské investície, kde sa stratil slovenský národný poklad, občianska zbierka v hodnote približne 870-tisíc eur. Jozef Hudák v tom čase odmietal, že by o podvodoch vedel.