Tip na článok
Známy chirurg vraj dostal facku od dcéry svojej zosnulej pacientky.

Dcéra Fischerovej pacientky: Známemu chirurgovi strelila facku

Elitný lekár Viliam Fischer pre PLUS 7 DNÍ priznal, že vzal tašku, no o stovkách eur v nej vraj netušil.

Galéria k článku (4 fotografie )
Dcéra Fischerovej pacientky: Známemu chirurgovi vraj strelila facku.
Viliam Fischer: Na policajnom prezídiu odmietol vypovedať, krátko pred tým však PLUS 7 DNÍ poskytol exkluzívny rozhovor.
Luxusné auto: Obvinený kardiochirurg a bývalý kandidát na prezidenta sa vozi na vyblýskanom Mercedese.

Vlastní krásny rodinný dom s bazénom v najlukratívnejšej časti Bratislavy. V katastri nehnuteľností svietia pri jeho mene dva byty, tiež v centre hlavného mesta. Vozí sa v luxusnom Mercedese. Reč je o uznávanom kardiochirurgovi, ktorého meno pozná zrejme každý Slovák.

Bol prvý, kto v našich končinách uskutočnil transplantáciu srdca. Preraziť chcel i v politike - skúšal to s Mečiarovým HZDS i Budajovou Zmenou zdola. Vlani dokonca zatúžil po tom, aby jeho podobizeň visela na stenách všetkých štátnych inštitúcií - uchádzal sa o post prezidenta Slovenskej republiky.

Čítajte viac:

Fischerove "udavačky" v strachu: Policajti im zakázali hovoriť!

Meno profesora Viliama Fischera sa však tentoraz nespája s úspechom v medicíne či angažmánom v politike, ale s korupčnou kauzou v zdravotníctve, akých zažilo Slovensko v poslednom čase viacero.

Pred pár mesiacmi obvinili muži zákona z korupcie primára Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch Vladimíra Poláka, ešte predtým lekára z Vranova nad Topľou, ktorý bral peniaze za vystavenie péenky.

Čítajte viac:

Lekár Fischer obvinený políciou z korupcie: Ukryl sa pred svetom

Až do polovice minulého týždňa si uznávaný lekár užíval postavenie prominenta v kruhoch slovenskej elity. Viliama Fischera bolo dlhé roky vídať po boku politikov, športovcov i umelcov, medzi ktorými sa tešil rešpektu a uznaniu.

Neúspešného prezidentského kandidáta však môže dostať na kolená rodina z Veľkého Ďura. Z obce v Levickom okrese totiž pochádzala pani Matilda, ktorej sa lekár ujal po tom, čo jej odporučili operáciu srdca v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb.

Keď zomrela, život rešpektovaného lekára sa začal meniť na nočnú moru. Pri facke, ktorú dcéra pani Matildy známemu lekárovi vylepila, neostalo.

Podrobnosti o šokujúcom prípade pani Matildy i exkluzívny rozhovor s Viliamom Fischerom si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní