Tip na článok
Podlžnosti zrejme donútili Juraja Máca (vpravo) predať dcérinu vilu v hodnote okolo troch miliónov eur Realitnému fondu Poštovej banky.

Dcéra podnikateľa Máca predala miliónovú supervilu

Koncom minulého roka si dvadsaťdvaročná dcéra Juraja Máca Rebecca kúpila obrovskú vilu v milionárskej štvrti pod bratislavským Slavínom. Čo sa s ňou deje teraz?

Galéria k článku (9 fotografií )
Podnikateľ Mác: Pri jeho podnikaní ho podporuje aj veľvyslanec Slovenska v Moskve Jozef Migaš.
Dlžník: Mácove firmy dlhujú vyše milióna eur, no dcére vilu určite nezávidí.
Bez peňazí: Mácovi zamestnanci nedostali výplaty. Ktovie, čo spravia, keď uvidia vilu mladej Mácovej.

Kontroverzný podnikateľ Juraj Mác v súboji so svojimi veriteľmi ťahá za kratší koniec povrazu. Oceliareň Dubnický metalurgický kombinát, ktorú donedávna ovládal, skončila v konkurze s miliónovými dlhmi.

Jedna z mála hodnotných nehnuteľných vecí, ktorú ešte donedávna mala rodina Mácovcov papierovo nezaťaženú, bola luxusná supervila pod Slavínom, napísaná na dvadsaťdvaročnú dcéru Rebeccu. Ani to už nie je pravda. Vila minulý týždeň zmenila majiteľa.

Čítajte viac:

Zamestnanci podnikateľa Máca nedostali výplaty, jeho dcéra má dom za 3 milióny eur!

Pozlátka a dlhy

Bratislavský podnikateľ Juraj Mác sa stal vo verejnosti známym najmä tým, že na Ferrari sa zúčastnil na jednom z medzinárodných snobských pretekov Gumball Rallye. Neskôr si do svojej fabriky v Dubnici nad Váhom pozýval umelcov, aby tvorili objekty z ocele. Sám dokonca vytvoril dielko s výstižným názvom Môj biely kôň.

Vrcholom jeho mediálnej prezentácie bola účasť slovenského veľvyslanca v Moskve Jozefa Migaša na slávnostnom spúšťaní produkcie určenej na export na ruský trh.

Toto megalomanské počínanie bolo v ostrom protiklade s realitou, s ktorou sa stretávali Mácove firmy. Tie jedna za druhou končili zadlžené v rukách bielych koní s nesplatenými dlžobami v tisícoch až desaťtisícoch eur. Scenár bol vždy ten istý. Firma prestala platiť mzdy, prestala za zamestnancov odvádzať odvody do Sociálnej poisťovne a do zdravotných poisťovní.

Keď sa suma dlhov prešvihla cez kritickú hranicu, firmu zlikvidovali pomocou nastrčeného bieleho koňa a na jej miesto vo fabrike nastúpila nová firma - v tých istých priestoroch a zväčša s tými istými zamestnancami. Poslednou firmou v poradí bol Dubnický metalurgický kombinát, ktorý je od 18. augusta oficiálne v konkurze.

Firmu už Mác priamo nevlastnil, napriek tomu v nej však figuroval a mal rozhodujúce slovo. Podiely spoločníkov boli zaťažené úvermi od Poštovej banky, nezaplatené odvody v Sociálnej poisťovni sa vyšplhali na 947-tisíc eur, o niečo menej dlhovala firma zdravotným poisťovniam. Na mzdy nezvýšilo.

Napriek tomu koncom minulého roka si dvadsaťdvaročná dcéra Juraja Máca Rebecca kúpila obrovskú vilu v milionárskej štvrti pod bratislavským Slavínom. Podľa odhadov realitných maklérov a kuloárnych informácií z prostredia realitného trhu ponúkali spomínanú dizajnovú vilu jej bývalí majitelia za 2,8 milióna eur.

Čítajte viac:

Ľudia v dubnickej fabrike nedostávajú výplaty, manažér sa vozí v luxusných autách

Vila Z

Rebecca kúpila vilu bez zaťaženia hypotékou či inými ťarchami v decembri minulého roku od jej majiteľa, trenčianskej firmy Merum, v ktorej kedysi figuroval ako spoločník aj kancelár Národnej rady SR Daniel Guspan. Dom má päť podlaží, je vybavený inteligentným ovládacím systémom, zariadený dizajnovým nábytkom a spotrebičmi, má výťah, bazén, niekoľko garáží, vínnu pivnicu, viacero spální a kúpeľní obložených mramorom a na samom vrchu penthouse s panoramatickým výhľadom na Bratislavu.

Odkiaľ nabrala študentka toľko peňazí, nevedno, a pôvod peňazí sa neponáhľal objasniť ani jej otec Juraj Mác. Mladučká majiteľka sa však z vily dlho netešila.

Štyri dni po tom, ako Okresný súd v Trenčíne vydal rozhodnutie o konkurze Dubnického metalurgického kombinátu, vila zmenila majiteľa. Od 15. augusta sa ním stala spoločnosť Forespo reality 4, ktorej jediným akcionárom je Realitný fond Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

VIDEO Plus 7 Dní