Dcéra exriaditeľa finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka, obhajuje morálne vlastnosti svojho otca. Po tom, čo sa verejne kajal za prijímanie obrovských úplatkov a ovplyvňovanie vyšetrovania závažných zločinov, prehovorila pre PLUS 7 DNÍ Miroslava Slobodníková (34).

V centre pozornosti 

Hoci v súčasnosti so svojou rodinou prežíva krušné časy, na svojho otca napriek všetkému nedá dopustiť. „Vôbec sa nehanbím za to, že som jeho dcéra. Za svoje prešľapy sa mi ospravedlnil a som na neho veľmi hrdá. Z pracovnej stránky ho nevnímam, ale ako osobnosť a človek, je mi vzorom,“ prehovorila v prostredí svojho bytu v Leviciach v ktorom kedysi vyrastala s rodičmi a mladšou sestrou. 

Dnes ho obýva s deväťročným synom Ebu. Ako niekdajšia účastníčka televíznej šou Nákupné maniačky, nám s hrdosťou ukázala aj svoje najobľúbenejšie oblečenie a kabelky luxusných značiek. „Od mojich devätnástich rokov neprešiel ani jediný deň, aby som nebola zamestnaná. Tak prečo by som si nedopriala? Niektoré kúsky som dostala aj od svojich priateľov,“ vysvetľuje a rezolútne popiera reči rodákov v meste, ktorí ju osočujú, že sa necháva vydržiavať otcom.  

Peniaze nie sú všetko 

Miroslava Slobodníková nás vo svojom byte privítala užialená v dlhom čiernom župane. „Práve som sa vrátila z Brna, kde mi operovali psa, no bohužiaľ, neprežil to,“ oznámila nám smutnú správu. Na nepríjemnej udalosti demonštruje, že peniaze nie sú všetko. „Mohla som si dovoliť zaplatiť mu najlepších veterinárov, no ani tí by ho už nedokázali zachrániť,“ konštatuje.

Na to, že je pre luxus, ktorým sa prezentuje a otcove prešľapy tŕňom v oku Levičanov, si už zvykla. „Samozrejme, že vnímam, keď na mňa ukazujú prstom, alebo si zašuškajú. Ja sa na nich len usmejem a prajem im všetko dobré. Aj tak len závidia. Ja by som každému dopriala pred domom štyri Lamborghini, až potom by možno pochopili, že za peniaze všetko nezískajú,“ súka zo seba a poukazuje na svoju pracovitosť. „Z roboty som sa vždy ponáhľala domov. Žiadne diskotéky, ani bary som nevyhľadávala. Ja napríklad ani nepijem, nefajčím a nikdy som nevyskúšala ani len marihuanu. Teraz som zamestnaná v jednej firme ako obchodný zástupca, mám rozrobených niekoľko projektov s Jarom Slávikom a začala som študovať zdravotnú školu. Absolútnou prioritou ale je pre mňa rodina. Chcela by som svojho syna Ebu vychovávať s rovnakou láskou a v harmónii v akej som so svojimi rodičmi žila ja,“ hovorí. 

Otec sa ospravedlnil aj jej 

S otcom syna s ktorým žila v Rakúsku sa rozišla už pred ôsmimi rokmi, no podľa vlastných slov majú dnes lepší vzťah ako v časoch, keď tvorili pár. Netají ani aktuálnu známosť. „Sme spolu už dva roky. Je z Nitry, no máme oddelené domácnosti. Raz sme u neho, raz u mňa,“ prezrádza. 

Čo najviac času sa snaží tráviť aj u rodičov a najmä otcovi byť v ťažkých časoch oporou. „Vždy som s nimi mala perfektný vzťah. Keď sa toto stalo, ocino sa mi ospravedlnil. Povedal, že dúfa, že sa teraz necítim nepríjemne v spoločnosti a že ma do toho príliš nezatiahol. Viete, ľudia ohovárajú za chrbtom, nikto vám do očí nič nepovie. Ale už som si zvykla a neprikladám tomu žiaden význam,“ tvrdí.

Podstatne horšie podľa nej šlamastiku do ktorej sa jej otec dostal, vníma on sám. „Nikto nevie ako by zareagoval v situáciách, v ktorých sa ocitol. Stalo sa, čo sa stalo a viem, že ho to veľmi mrzí. Napokon, aj pred médiami pokorne priznal, že sa za svoje konanie hanbí. A nie je to fráza. Vždy, keď sme spolu, vidno na ňom, aký je skormútený. Predtým bol viac usmiaty. Vyšli sme si spolu von, zašli do reštaurácie, cestovali sme po Slovensku, skrátka vedel sa radovať. Teraz vidím smutného ocina a ani si neviete predstaviť, ako ma pohľad na neho trápi,“ priznáva a ďalej ho opisuje optikou dcéry pre ktorú spravil prvé posledné. „Je to úžasný chlap. Každý, kto ho pozná aj v súkromí, by vám dosvedčil, že by sa rozdal. Ja nepoznám moment, ani jeden jediný, kedy by som na neho mohla povedať niečo zlé,“ dodáva.

Snaží sa 

Vyvracia tiež debaty, že luxusné auto BMW X6, ktorým brázdi cesty, jej zadovážil otec. „Kúpila som si ho sama už pred piatimi rokmi od Roba Vitteka. Nehovorím, že sa mám zle, ale určite nie som ako milionári, ktorí žijú luxusným životom. Čo potrebujem to mám a keď mi niečo chýba, snažím sa viac,“ objasňuje svoju cestu k úspechu. Pri pohľade na jej luxusné kabelky, topánky, parfumy, či oblečenie, ktoré má spolu s logami značiek v byte vystavené, je jej snaha evidentná.

Niektoré veci som si kúpila sama a niektoré som dostala ako darček od priateľov. Nepopieram, že najmä v prípade topánok a kabeliek, mám rada kvalitu. Aj preto mi šatník nepraská vo švíkoch. Radšej menej vecí, ale kvalitné,“ pripomína a ukazuje nám vystavené lodičky Christian Louboutin. „Sú tak vysoké, že by ma v nich vyvrátilo. Tie sú dobré len na to, vystúpiť z auta a prejsť sa v nich po červenom koberci,“ prehodí.

Alfou a omegou je pre ňu vizáž. Podriadila jej aj vlastný výzor. „Na modelku som už ´pošlá´, ale snažím sa vyzerať dobre,“ tvrdí a vyratúva skrášľovacie a chirurgické zásahy, ktoré podstúpila. „Po pôrode som pribrala až na deväťdesiat kilogramov, tak som si dala spraviť abdominoplastiku, čiže odrezanie previsu brucha. Dnes mám štyridsaťsedem kilogramov,“ hovorí s hrdosťou a pokračuje. „Počula som o sebe, že som vraj schudla z drog, alebo, že som dokonca po chemoterapii. K postave som si pomohla aj plávaním, behaním, aerobikom a začala som robiť aj kickbox,“ vyratúva.

Zásahy dopriala aj svojej tvári. „Mám zväčšené pery a výplň v brade a lícach. Botox ale odmietam, pretože vrásky patria k životu. Tak ako som sa skrášlila ja, by som sa v budúcnosti chcela venovať aj skrášľovaniu iných žien. Dizajn, fashion a skrášľovanie, to ma baví najviac,“ prezrádza na záver

Takto býva M. Slobodníková. Pozrite si veľkú GALÉRIU bytu, ktorý si sama zariadila