Tip na článok
Dcéra Ernesta Valka chce predať alebo prenajať luxusnú vilu, ktorú zdedila po otcovi.

Dcéra zavraždeného Ernesta Valka: Predáva luxusnú vilu, ktorú zdedila po otcovi

Dcéra Ernesta Valka chce predať alebo prenajať luxusnú vilu, ktorú zdedila po otcovi.

Galéria k článku (7 fotografií )
V Petržalke: Peniaze investovala Jana Valková aj do bytu v tejto novostavbe.
Sídlo na Búdkovej: Valkovej dcére sa ho podarilo prenajať, predať ho nechce. Podľa všetkého mal k nemu jej otec väčší citový vzťah než k ostatným nehnuteľnostiam.
Vila v Limbachu: Je prirodzené, že v dome zavraždeného otca nechce Jana Valková bývať.

Jediný potomok právnika Ernesta Valka dcéra Jana sa rozhodla zbaviť elegantnej vily v Limbachu, v ktorej jej otca zabil stále neznámy strelec. Rezidencia na úpätí Malých Karpát sa rozprestiera takmer na polhektárovom pozemku a samotný dom má sedemsto štvorcových metrov.

Podľa fotografií zverejnených na internetovom portáli realitnej kancelárie, ktorá má sídlo v ponuke, je zrejmé, že zariadenie je naozaj luxusné.

Vilu, ktorú Jana Valková zdedila, v súčasnosti prenajíma sestre známej hokejovej hviezdy Zdena Cháru. Tá tam vyučuje malé deti plávať. „Dom je dlhodobo v ponuke na prenájom alebo predaj, preferujem však nájom,“ hovorí dvadsaťdeväťročná Jana napriek tomu, že realitná kancelária vilu na svojich stránkach priamo predáva.

Za koľko?

Aj keď Ernest Valko do vily podľa nášho zdroja investoval okolo dvoch miliónov eur, jeho dcéra to s jej predajom nebude mať také ľahké. Ceny realít za posledné roky výrazne klesli. O sume, za ktorú by Valková nehnuteľnosť „pustila“, zatiaľ podľa vlastných slov nemá predstavu.

„K tomu sme sa ani nedostali. Je to dom na podnikanie a bývanie zároveň,“ vysvetľuje. Aj keď sa zatiaľ kupci do Limbachu príliš nehrnú, ostatný realitný biznis Jane Valkovej ide. Podarilo sa jej dlhodobo prenajať sídlo bývalej advokátskej kancelárie jej otca na Búdkovej ulici pri Horskom parku. „Je podpísaná nájomná zmluva, táto nehnuteľnosť nie je na predaj.“

Stále čaká

Peniaze mladá tmavovláska aj investuje. V petržalskej novostavbe za Starým mostom kúpila byt. Nasťahovať sa doň zatiaľ nemieni. „Uvidím časom, kúpila som ho ako investíciu. Bývam stále s mamou v Limbachu,“ rozpráva a posťažuje sa, že jej ľudia často závidia, čo všetko zdedila.

„Každý vidí len majetky, ale nikto to, čo je za tým.“ Pred násilnou smrťou svojho otca začínala Jana Valková v jeho advokátskej kancelárii. Aj keď nedávno štúdium práva ukončila, intenzívne sa mu teraz nevenuje. „Som momentálne po skúškach, advokácii sa budem venovať po lete, teraz mám voľno,“ dodáva mladá žena, ktorej brutálny čin, pri ktorom prišla v novembri 2010 o otca, stále nedáva spať. „Bohužiaľ, stále to isté, nič nové. Čakáme celá rodina… Už tretí rok pevne dúfam, že sa to podarí vyšetriť,“ povzdychne si.

VIDEO Plus 7 Dní