Päť mladých ľudí zomrelo, ďalší sú v nemocnici zranení. Jeden z nich stále bojuje o život. To je bilancia nedeľnej dopravnej nehody v bratislavskom Starom meste. Za volantom rútiacej sa škodovky sedel funkcionár Deaflympijského výboru.

Na mieste tragédie ho ešte v nedeľu (2.10.) zbalila polícia a previezla do cely predbežného zaistenia. V takýchto podmienkach často zadržaní nemajú kontakt s okolitým svetom a čakajú na ďalší postup polície.

Napriek tomu prišiel týždenníku PLUS 7 DNÍ rukou písaný list od Dušana Dědečka, ktorý adresoval výboru. V ňom, mimo iného, oznamuje aj svoju abdikáciu na funkciu generálneho sekretára. "Deaflympijsky výbor Slovenska týmto oznamuje, že dnes 5.10.2022 podvečer, bola na mail DVS doručená od právneho zástupcu p. Dušana Dědečka rukou písaná abdikácia p. Dědečka na post generálneho sekretára DVS," píše sa v správe.

Okrem svojho odchodu z funkcie sa vyjadril aj k nehode. "Svojou hlúposťou a nezodpovednosťou som spôsobil obrovskú tragédiu," píše sa v rukou písanom liste. Bývalý generálny sekretár ďalej píše, že si uvedomuje ako negatívne ovplyvnil životy desiatok ďalších ľudí. "Uvedomujem si tieto skutočnosti, s ktorými sa nikdy nemôžem zmieriť," píše Dědeček.

Celý list nájdete v galérii

Prečítajte si tiež: