“Všetko je ešte otázka politických rokovaní,” dementoval dnes dopoludnia medializované informácie o svojej demisii minister vnútra a podpredseda Smeru- SD Robert Kaliňák.

Na snímke slovenský premiér Róbert Fico reaguje na prezidenta SR
Na snímke slovenský premiér Róbert Fico reaguje na prezidenta SR
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Ako prvá uviedla informáciu o Kaliňákovej demisii tlačová agentúra SITA. Podľa informácií z koaličných kuloárov by sa práve v týchto chvíľach mali vrcholoví predstavitelia najsilnejšej vládnej strany Smer- SD zamýšľať nad možným Kaliňákovym nástupcom. Odchod ministra vnútra žiadajú viacerí predstavitelia Mosta Híd a definitívne rozhodnutie by malo padnúť v pondelok, informuje SITA. O odchode Kaliňáka z funkcie sa hovorí prakticky od začiatku tretej vlády Roberta Fica.

Leto 2016 sa nieslo v znamení protestov pred bytovým komplexom Bonaparte., kauza Bašternák vrcholila.  Dav si žiadal Kaliňákovu hlavu, nedostal ju.
Leto 2016 sa nieslo v znamení protestov pred bytovým komplexom Bonaparte., kauza Bašternák vrcholila. Dav si žiadal Kaliňákovu hlavu, nedostal ju.
Zdroj: VLADO BENKO JR.

Tlak na jeho odvolanie, o ktoré sa opozícia pokúsila niekoľkokrát, súvisel s kauzou spojenou s podnikateľom Ladislavom Bašternákom.