Tip na článok
Zasadnutie brannobezpečnostného výboru SR vo veci dvojnásobnej vraždy investiatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej za účasti ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka. Na snímke je Robert Kaliňák

Demisia: Otázniky okolo politického konca Roberta Kaliňáka

Premiérova politická “dvojička” Robert Kaliňák má zrejme svoje dni na ministerskom poste zrátané.

Galéria k článku (9 fotografií )
Robert Kaliňák so šéfom vlády Robertom Ficom v deň, keď svet šokovala správa o brutálnej vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.
Robert Kaliňák, Miroslav Lajčák a Peter Žiga  po poslednom rokovaní vlády pred parlamentnými voľbami 2016.
Počas svojho ministrovania musel vysvetľovať aj to, prečo polícia strieľala na auto, v ktorom sa viezli mladí študenti. Rok 2014.

“Všetko je ešte otázka politických rokovaní,” dementoval dnes dopoludnia medializované informácie o svojej demisii minister vnútra a podpredseda Smeru- SD Robert Kaliňák.

Na snímke slovenský premiér Róbert Fico reaguje na prezidenta SR
Na snímke slovenský premiér Róbert Fico reaguje na prezidenta SR
JULIUS DUBRAVAY

Ako prvá uviedla informáciu o Kaliňákovej demisii tlačová agentúra SITA. Podľa informácií z koaličných kuloárov by sa práve v týchto chvíľach mali vrcholoví predstavitelia najsilnejšej vládnej strany Smer- SD zamýšľať nad možným Kaliňákovym nástupcom. Odchod ministra vnútra žiadajú viacerí predstavitelia Mosta Híd a definitívne rozhodnutie by malo padnúť v pondelok, informuje SITA. O odchode Kaliňáka z funkcie sa hovorí prakticky od začiatku tretej vlády Roberta Fica.

Leto 2016 sa nieslo v znamení protestov pred bytovým komplexom Bonaparte., kauza Bašternák vrcholila.  Dav si žiadal Kaliňákovu hlavu, nedostal ju.
Leto 2016 sa nieslo v znamení protestov pred bytovým komplexom Bonaparte., kauza Bašternák vrcholila. Dav si žiadal Kaliňákovu hlavu, nedostal ju.
VLADO BENKO JR.

Tlak na jeho odvolanie, o ktoré sa opozícia pokúsila niekoľkokrát, súvisel s kauzou spojenou s podnikateľom Ladislavom Bašternákom.

VIDEO Plus 7 Dní