František Böhm spáchal samovraždu vo víkendovom dome v Plaveckom Štvrtku. Strelil si do hlavy legálne držanou zbraňou. Záchranka odvážala do nemocnice jeho manželku. Mala postrelený hrudník. Informáciu priniesla TV JOJ.

Exsiskár František Böhm spáchal samovraždu.
Zdroj: Archív

Exsiskár Böhm mal spolupracovať s Marianom Kočnerom. Zabezpečoval pre neho informácie z rôznych prostredí  štátnej správy a špecializovaných  policajných zložiek.  Kooperoval aj s mafiánskym gangom takáčovcov. Navonok vystupoval ako podnikateľ s pohonnými látkami.

Dôkazná situácia súvisiaca s jeho trestnou činnosťou ho primäla, aby sa rozhodol s políciou spolupracovať.  V kauze Očistec vypovedal proti Tiborovi Gašparovi, v kauze Judáš proti Milanovi Lučanskému. Tieto prípady realizuje NAKA .  

Obesení, zastrelení

Vyšetrovateľovi Jánovi Čurilovi, ale aj ďalším policajtom z NAKA sa začínajú nebezpečne kopiť prípady obvinených či svedkov, ktorí si siahli na život. Okrem samovraždy bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského priamo v ústave na výkon väzby sa počas  vyšetrovania obesili Igor Smolen, Vladimír Rojkovič  a Martin Mikulec. Mikuláš Polóny sa zastrelil. 

Martin Mikulec sa obesil v lete 2020.
Zdroj: FB Polícia SR

Z nedávnych prípadov netreba zabudnúť ani na pokus o samovraždu Moniky Jankovskej. Bývalú štátnu tajomníčku tiež vyšetruje NAKA .

Policajné prezídium už pred časom odmietlo odpovedať na otázku PLUS 7 DNÍ, koľko obvinených, ktorých prípady vyšetroval vyšetrovateľ Lučanského prípadu, sa pokúsilo či spáchalo samovraždu.  

Pohreb Milana Lučanského v Štrbe.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Asi je najvyšší čas, aby sa Inšpekcia ministerstva vnútra zblízka pozrela na praktiky všetkých zainteresovaných.

FOTO domu v Plaveckom Štvrtku, kde sa exsiskár Böhm zastrelil, nájdete v GALÉRII >>