V piatok v tejto záležitosti začalo pojednávanie na Najvyššom správnom súde SR. Podľa disciplinárneho návrhu exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej sudkyňa v júni 2021 po skončení pojednávania nahlas telefonovala s osobou označovanou ako Dalibor alebo Daliborko, pričom konverzáciu bolo počuť z pojednávacej miestnosti na chodbu.

V rozhovore mimo iného uviedla, že ona ani účastníci súdnych konaní "nebudú mať na papuli rúška" a sťažovala sa, že jej v tejto súvislosti poslali z Ministerstva spravodlivosti SR kontrolu. Taktiež označila zástupkyňu ministerstva spravodlivosti, ktorá bola prítomná na súde za účelom kontroly, za "vychrtlinu".

Na piatkovom pojednávaní Eva B. k veci uviedla, že celé konanie je vykonštruované a zasahuje do nezávislosti súdnej moci. Poukázala tiež na to, že predstaviteľka ministerstva si jej telefonický rozhovor neoprávnene nahrala.

V piatok na pojednávanie sudkyňu prišiel podporiť aj bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Po vykonaní listinného dokazovania súd pojednávanie odročil na 28. februára. Na predmetnom pojednávaní by mali byť vypočuté tri svedkyne.

FOTO k téme v GALÉRII.

Disciplinárny senát NSS SR v utorok 22. novembra uznal zvolenského sudcu Dalibora Miľana pre odmietanie protipandemických opatrení za vinného z pokračovacieho závažného disciplinárneho previnenia. Za to mu uložil sankciu vo forme zrážky z platu vo výške 60 percent na dobu jedného roku.