Tip na článok

Dochrámaný zabijak: Nájomný vrah Alojz Kromka (51) si zlomil pravú nohu a pravú ruku. Neuveríte, čo sa mu stalo

Na pojednávanie s vražedným komandom mafiánskeho klanu sýkorovcov musel obávaný Čistič doskackať na jednej nohe.

Galéria k článku (11 fotografií )
Róbert Lališ alias Kýbel sa pred spravodlivosťou dlho skrýval, chytili ho v Nemecku.
Proces s vražedným komandom sýkorovcov sa koná za prísnych bezpečnostných opatrení v priestoroch banskobystricej väznice.
Alojz Kromka alias Čistič. Nedávno sa zranil pri cvičení.

Namiesto milenky samopal

Alojz Kromka je zaraďovaný medzi najobávanejšie postavy slovenského podsvetia. Pôvodne patril k holubovcovm z východného Slovenska, ale v deväťdesiatych rokoch využívali jeho chladnokrvnosť, zákernosť a surovosť najrôznejšie mafiánske skupiny.

Najali si ho na „vyčistenie“ priestoru, zaplatili mu a Lojzo spravil, čo bolo treba. Hovorilo sa, že so svojim samopalom aj spával. Vďaka krvavej „práci“ inak nezamestnaný Lojzo býval i stravoval sa v hoteloch.

Za tri vraždy, medzi ktoré patrí aj zastrelenie iba osemnásťročnej dievčiny a pokus o vraždu ďalších šiestich ľudí bol Alojz Kromka v roku 2003 odsúdený na najvyšší možný trest. Ešte pred vyhlásením rozsudku sa pokúsil o útek, napadol justičnú stráž, ale prebiť sa cez výraznú presilu sa mu nepodarilo.

Pod kontrolou kukláčov

Kromka bol spočiatku zavretý v ilavskej väznici, v roku 2008 ho previezli do Leopoldova, kde je umiestnený dodnes. Za mrežami sa snaží udržiavať vo forme pravidelným cvičením v posilovni, ale pribúdajúce roky neoklame.

Nedávno počas tréningu spadol tak nešťastne, že si zlomil hornú i dolnú končatinu. Na aktuálne pojednávanie v procese s Róbertom Lališom a ďalšími vysokopostavenými členmi skupiny sýkorovcov prišiel Kromka s rukou v sadre a poskakujúc na jednej nohe, aby sa bránil obvineniu z vraždy Alojza Házyho.

ravdepodobnosť, že by sa aj takto dokaličený pokúsil ujsť, je mizivá, ale kompetentní si nedovolia Čističa podceniť. Ozbrojení kukláči stále sledujú každý jeho pohyb v súdnej sieni.

Čítajte viac

VIDEO Plus 7 Dní