Forisch stojí za viacerými kontroverznými aktivitami. Medzi inými na jeho profile na sociálnej sieti svieti podivný dokument škandalizujúci poslankyňu a podpredsedníčku parlamentu Luciu Nicholsonovú zo strany SaS. Forisch sa rovnako tak včera na svojom facebookovom profile prihlásil aj k trestným oznámeniam na organizátorov protestov Za slušné Slovensko. Na ich základe NAKA začala preverovať účty študentov Šeligu a Farskej. Forisch, ktorý spolupracoval okrem iného aj s bývalým siskárom a advokátom mafiána Mikuláša Černáka Františkom Polákom, sa chváli aj spoluprácou s poslancom za SaS a tieňovým ministrom vnútra Jozefom Rajtárom. Čo je na zváženie, je fakt, že voči jeho slovám sa poslanec Rajtár neohradil, ale naopak, spoluprácu pripustil.

Fabrika na falzifikáty?

Forisch zverejnil 9. novembra, iba deň pred komunálnymi voľbami na svojom profile údajný dokument s hlavičkou Interpolu, ktorý už na prvý pohľad nevyzerá dôveryhodne. Týka sa totiž údajného trestného činu v Rakúsku, text je v angličtine a v záhlaví dokumentu vpravo hore sú nápisy v arabčine. Podľa tohoto dokumentu sa kandidát na primátora spolu s ďalším mužom mal v nejakom viedenskom byte oddávať sexu s deťmi. K udalosti malo dôjsť pred troma rokmi a rakúske orgány údajne neboli schopné vec vyriešiť, pretože podozriví muži mali mať diplomatickú imunitu. Zvláštne je, že tento pamflet, ktorý mohol uškodiť Mikovi v komunálnych voľbách, zverejnil bývalý siskár práve v čase predvolebného moratória. “Václav Mika podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa,” informoval nás človek z Mikovho tímu s tým, že nikto nemá ani potuchy, kto je Pavol Forisch, prečo a v čí prospech zverejňoval kompromitujúce materiály.

Siskárova schéma

“Celá kauza Bašternák-Kočner počnúc získaním dôkazov, ich sústredeným vyhodnotením, analýzou, zhotovením schémy prevodov bytov vo Five Star Residence a Bonaparte až po vyhotovenie trestných oznámení je dielom môjho kolegu Ing. Žiarana a mňa a vlastné finančné a materiálne prostriedky a so skromnou finančnou podporou, ale zato neskromnou odvahou poslanca Jozefa Rajtára s prispením malého okruhu priateľov… “ píše sa v dokumente, ktorý Pavol Forisch podpísal a zverejnil na sociálnej sieti. Týmto bývalý siskár odkrýva svoju úlohu pri príprave trestných oznámení. Posledné v poradí podal pred týždňom poslanec za SaS Jozef Rajtár na Generálnej prokuratúre SR a týkali sa bytového komplexu Bonaparte. Podľa Rajtára ide o doplnenie oznámenia, ktoré podával v júni tohto roka a bude to znamenať, že celý komplex Bonaparte od stavby až po finálny predaj bytov a všetky podvody na DPH budú kompletne zmapované a polícia a prokuratúra budú môcť s touto schémou pracovať. Poslanec za Sulíkovu SaS prokuratúre odovzdal aj podrobnú schému prevodov bytov v Bonaparte, na ktorej podľa jeho slov pracoval s tímom ľudí niekoľko rokov. Schéma, ktorú ukazoval pred podateľňou vyzerá identicky ako tá, ktorá sa objavila v lete tohoto roku v nemeckom týždenníku Der Spiegel. V článku najpredávanejšieho magazínu v Nemecku rozoberal záležitosti súvisiace s komplexom Bonaparte práve bývalý agent SIS Pavol Forisch. Súčasťou článku je aj fotografia podrobnej schémy, ktorá sa ponáša práve na tú Rajtárovu.

„Je to možné nemôžem to vylúčiť,“ okomentoval poslanec spoluprácu  na schéme s Pavlom Forischom. V prípade Forischa ide pritom o človeka, ktorý, okrem iného, podal trestné oznámenia pre krivé obvinenia na podpredsedníčku parlamentu a Rajtárovu stranícku kolegyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú a rovnako tak zverejnil aj údajný dokument s hlavičkou polície v kanadskej Ottawe. Podľa neho sa Nicholsonová mala podieľať na obchode s bielym mäsom.

Ďuriš Nicholsonová reaguje trestným oznámením

"Viem o tom, že vytvoril takýto falzifikát. V každom prípade v tejto veci idem kontaktovať kanadské veľvyslanectvo, akokoľvek je to falzifikát a ja to viem aj dokázať. Tam sú štylistické chyby, nesedí ani logo ottawskej polície, ani názov departmentu. Ani to, že pokiaľ by to bola pravda, tak by to neriešila ottawská polícia, ale bolo by to v gescii FBI. Ja som sa nikdy nevolala Nicholson, ja som sa vždy volala Nicholsonová. Nie je možné, aby oni neboli schopní zistiť moje ID alebo pas, pretože ja som bola legálne v Kanade na prisťahovalecké víza a normálne legálne som aj krajinu opustila. Mňa nikdy kanadská polícia nekontaktovala. Keďže ja viem toto doložiť, tak Kanadské veľvyslanectvo upozorním na diskreditačnú kampaň a na fakt, že do kompromitácie mojej osoby bola vtiahnutá tretia krajina a jej oficiálne orgány. Budem žiadať cez policajnú pridelenkyňu alebo priamo cez kanadskú ambasádu potvrdenie o tom, že ja som nikdy nikde nefigurovala oficiálne. V tomto kontexte idem podávať trestné oznámenie na tú diskreditačnú kampaň, ktorú on podľa mňa pre niekoho robí,” dodala Lucia Ďuriš Nicholsonová s tým, že ho podá pravdepodobne na generálnej prokuratúre.

Nie je vylúčené, že spolupráca Ďuriš Nicholsonovej straníckeho kolegu Jozefa Rajtára s človekom šíriacim diskreditačné dokumenty, podpíše aj na napätých vzťahoch v rámci SaS.

„Ja mám vytvorený názor na pána Forischa, jednoznačný a nie zrovna pozitívny a neviem o tom, že spolupracuje s pánom Rajtárom,” uviedla Ďuriš Nicholsonová. Dodala, že Rajtár je dospelý človek a on si musí ozrejmiť s kým je dobré spolupracovať a s kým nie. „Ja by som teda s takým človekom určite nespolupracovala,“ uviedla podpredsedkyňa parlamentu. „Pán Forisch je veľmi známa osoba spájaná s rôznymi kauzami, bývalý agent SIS-ky, takže mňa to vôbec neprekvapuje, že páli od pása a figuruje v rôznych kauzách ako taký agent provokatér, proste má to v DNA asi. A to, že spolupracuje s pánom Rajtárom…ako som povedala, pán Rajtár je dospelý človek a on musí uznať za vhodné s kým sa chce stretávať,“ povedala poslankyňa.