Nie je vylúčené, že z niektorých jej členov má Andrej Kiska zrejme aj riadne vrásky na čele. V priebehu niekoľkých mesiacov totiž dokázali už druhýkrát zmobilizovať bezpečnostné zložky na území regiónu pod Tatrami. Zatiaľ čo v januári sa záležitosť skončila hospitalizáciou, udalosť spred pár dní môže mať ďalekosiahlejšie dôsledky. Jeden z príslušníkov rodiny prezidenta Kisku, jemu blízky bratranec Bystrík, skončil vo vyšetrovacej väzbe. Stalo sa tak po konflikte s manželkou, s ktorou je v rozvodom konaní.

Čo sa stalo?

Policajný hovorca Daniel Džobaník informoval, že k incidentu došlo vo štvrtok 19. apríla v budove popradskej polikliniky. Do jednej z tamojších kancelárií údajne päť minút pred ôsmou hodinou ráno vtrhol rozrušený muž. Prišiel za svojou ešte stále manželkou, ktorej vraj začal vulgárne nadávať. Vzápätí sa údajne spolu s ňou v kancelárii zamkol. Urobil to však proti jej vôli a dokonca jej bránil v tom, aby odišla. Dvere kancelárie nakoniec odomkol, no až potom, ako žena začala kričať. Následne z budovy polikliniky odišiel. Manželka okamžite zavolala na políciu a celý incident nahlásila.

Poliklinika: Budova, kde sa vraj odohral minulotýždňový incident.
Poliklinika: Budova, kde sa vraj odohral minulotýždňový incident.
Zdroj: Emil Vaško

Tej netrvalo dlho a chlapa našla na jeho pracovisku, odkiaľ ho odviedla na policajnú stanicu a umiestnila do cely predbežného zaistenia. Podľa Daniela Džobaníka bol dotyčným 60-ročný muž z Gánoviec, ktorého vyšetrovateľ po vykonaní všetkých úkonov obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

„Obvineného sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Poprad rozhodnutím zo dňa 22. apríla tohto roka vzala do väzby na základe vzneseného obvinenia pre zločin obmedzovania osobnej slobody, a to na základe dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti, trestný čin, o ktorý sa pokúsil, dokoná alebo vykoná trestný čin, ktorý pripravoval alebo ktorým hrozil,“ sprostredkovala nám rozhodnutie súdu jeho hovorkyňa Ivana Petrufová, podľa ktorej tento verdikt nie je právoplatný. „Obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej následne rozhodne krajský súd,“ dodala.

Rodinné problémy

Podľa našich informácií je obvineným mužom Bystrík K., bratranec prezidenta Andreja Kisku. Obaja páni majú vraj k sebe veľmi blízko. Istý čas spoločne podnikali. Bystrík K. je v meste pod Tatrami rovnako známy ako jeho vzdialenejší rodinný príslušník. Preto sa správa o jeho zadržaní rozniesla po Poprade pomerne rýchlo. V súčasnosti má vraj problémy v manželstve. Jeho rovnako stará polovička vraj začiatkom roka dokonca požiadala o rozvod. O dôvodoch sa pod Tatrami šepká kadečo, ale môže za tým byť aj nová partnerka Bystríka K.

Bystrík K. je v cele predbežného zadržania
Bystrík K. je v cele predbežného zadržania
Zdroj: Archív

Práve žiadosť o rozvod v januári bola údajne spúšťačom udalosti, o ktorej sme v tom čase písali. Bystríka K. vraj informácia o rozvode veľmi rozrušila. V reakcii na ňu sa manželke vyhrážal, že spácha samovraždu. Vzápätí odišiel z domu. Rodina v strachu o neho zalarmovala všetky záchranné a bezpečnostné zložky v regióne, ktoré Bystríka K. nakoniec našli. Bol pri hrobe svojej mamy. Následne ho odviezli na jedno z oddelení levočskej nemocnice. Po tejto udalosti mu polícia podľa našich informácií zobrala všetky zbrane, ktoré mal Bystrík K. ako poľovník v legálnej držbe. Ako postupovala, kompetentní odmietajú prezradiť.

Manželka Bystríka K. musela podľa našich informácií vyhľadať po strete s bratrancom prezidenta vyhľadať lekársku pomoc
Manželka Bystríka K. musela podľa našich informácií vyhľadať po strete s bratrancom prezidenta vyhľadať lekársku pomoc
Zdroj: Emil Vasko

Nie je vylúčené, že aj minulotýždňová udalosť súvisí s problémami, ktorými manželstvo Bystríka K. prechádza. Orgány činné v trestnom konaní musia preto všetky okolnosti vyhodnocovať mimoriadne opatrne. K dianiu v rodine sa už vyjadril aj samotný prezident Andrej Kiska. Denníku Plus JEDEN DEŇ po svojom hovorcovi Romanovi Krpelanovi odkázal, že mu je to nesmierne ľúto a verí, že situácia sa rýchlo vyrieši.