Z politiky sa neodchádza najľahšie a už vôbec nie dobrovoľne. Aj známy exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker si povedal, že predsa len ten pocit na vrchole slávy ešte okúsi, a chystá sa ohlásiť vznik novej strany. Podľa majetkového priznania za rok 2018 zarobil ako člen vlády 14 600 eur. Z čoho chce financovať politický subjekt a ako prefinancoval nový luxusný dom?

Nový dom, nová strana

K novej politickej kariére mu možno dopomôže jeho úspešná manželka. Ako je známe, z Lucie Druckerovej sa stala v krátkom čase nielen šikovná podnikateľka v realitnej oblasti, ale záhadne aj obrovská boháčka. Manželka exministra prišla za výhodnú cenu k pozemkom v Trnave a jej okolí. PLUS 7 DNÍ neskôr odhalilo, že kúpila aj jeden z top stavebných pozemkov v Bratislave, ktorého hodnota sa pohybuje v miliónoch eur. Koľko za lukratívnu nehnuteľnosť Druckerová zaplatila a odkiaľ na to zobrala, zostalo zahalené tajomstvom.

Lucia Druckerová v tom čase vstúpila do firmy Paleogene. Eseročka onedlho rozbehla kúpu viacerých nehnuteľností, nadobudla 45-percentný podiel v čerstvo založenej firme VSD Development, ktorá zas kúpila takmer polhektárový stavebný pozemok v atraktívnej lokalite. Tri parcely ležia za bratislavským Starým mostom, pozemok je bezprostredne pri Sade Janka Kráľa a v prípade postavenia výškovej budovy ponúkne svojim obyvateľom výhľad na kompletnú panorámu hlavného mesta. A tak hoci Druckerov plat neláme rekordy, manželka je zjavne úspešnejšia a možno to bude práve ona, kto manželovi dopomôže k návratu do politiky.

Priznal ho: Dom v Chorvátskom Grobe podľa susedov staval Tomáš Drucker. Hoci sa k nemu nepriznával, dnes už v katastri svieti jeho meno.
Priznal ho: Dom v Chorvátskom Grobe podľa susedov staval Tomáš Drucker. Hoci sa k nemu nepriznával, dnes už v katastri svieti jeho meno.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Drucker si pred ohlásením vzniku strany zrejme rozhodol upratať svoje majetky, a tak v katastrálnej mape svieti ako nový vlastník luxusného domu, samozrejme, spolu s manželkou Luciou. Už niekoľko rokov v majetkových priznaniach uvádzal, že vlastní jediný rodinný dom a pozemky. Ide o oranžovú novostavbu v Chorvátskom Grobe, v časti Čierna Voda, ktorou sa hrdil ešte v čase, keď pôsobil v Slovenskej pošte. V spomínanom dome dodnes býva s manželkou Luciou a dvoma deťmi. Svojho času prekvapil, keď vtipne sám seba odrezal od svojho bývania. Predal dom, v ktorom však zostal bývať, a to v období, keď vrcholila vládna kríza. Dom vraj prepísal omylom, keď predával pozemok na inom mieste v Chorvátskom Grobe, ktorý je od hlavného mesta vzdialený na skok. Podľa aktuálneho výpisu z katastra nehnuteľností patrí stavba opäť Dru­ckerovi a jeho manželke.

Bude sa sťahovať?

Nedávno sme v PLUS 7 DNÍ informovali, že exminister na iných pozemkoch stavia novú luxusnú haciendu s bazénom. Tri pozemky vedľa seba s rozlohou vyše štyritisíc štvorcových metrov boli v tom čase ešte písané na spoločnosť Vinega, v ktorej figuruje meno advokátky Jarmily Záhradníkovej. Jej meno sa nedávno spomínalo aj pri podnikateľských aktivitách Lucie Druckerovej. Advokátka na našu otázku, či exminister stavia na jej pozemkoch nový dom, vtedy odvetila, že ku klientovi sa vyjadrovať nebude. „Investorom aj vlastníkom pozemku a stavebníkom stavby je eseročka Vinega, to si môžete preveriť na stavebnom úrade,“ reagovala Záhradníková.

Luxusná novostavba

Aktuálne hrubá stavba sa už teraz vymyká priemeru okolitých domov. Ide o moderný dom s plochou strechou, s rozlohou 400 štvorcových metrov a podľa zvedavých susedov sa plánuje aj bazén a stometrový altánok. Na pozemok sa vchádza z dvoch ulíc, obe sú slepé, a tak majiteľ nebude mať problém so súk­romím. Oproti klasickému vidieckemu domu, v ktorom žije Drucker s rodinou, by išlo o naozaj veľkú životnú zmenu. S našimi otázkami sme sa, samozrejme, obrátili aj na Tomáša Druckera.

Priznal ho: Dom v Chorvátskom Grobe podľa susedov staval Tomáš Drucker. Hoci sa k nemu nepriznával, dnes už v katastri svieti jeho meno.
Priznal ho: Dom v Chorvátskom Grobe podľa susedov staval Tomáš Drucker. Hoci sa k nemu nepriznával, dnes už v katastri svieti jeho meno.
Zdroj: Emil Vasko

Ešte pred časom sa k domu nepriznával. „V súčasnosti máme vlastné rodinné bývanie. Je pravda, že sme niekoľko rokov uvažovali o zmene. Či sa tak stane, alebo nie, je záležitosť rodiny, zhodnotenia vhodnosti aj zabezpečenia súkromia. Nemáme žiadne záväzky ku konkrétnej nehnuteľnosti, zvažujeme viacero možností v rôznych lokalitách,“ odvetil pre PLUS 7 DNÍ exminister.

Aktuálne už pri nehnuteľnosti v katastri svieti jeho meno. Politika, ktorý v júni oznámil, že začne chodiť za občanmi Slovenska a plánuje návrat do politiky, tak v najbližšom čase zrejme čaká sťahovanie do nového. „Čo sa týka rozostavanej stavby, tú sme nadobudli na základe kúpnej zmluvy a v súčasnosti realizujeme dokončenie. Kúpu sme financovali z vlastných prostriedkov a prostredníctvom hypotekárneho úveru,“ priznal farbu pre PLUS 7 DNÍ Drucker. A dodal, že cena rozostavanej stavby bola 480-tisíc eur.

„Uvedomujem si, že Slovensko potrebuje zmenu, ale musí to byť zmena, ktorá ľuďom zlepší každodenný život,“odvetil politik, ktorý po zmene, aspoň čo sa týka bývania, zrejme zatúžil tiež.

Mohlo by vás zaujímať: