Tip na článok

Drzí hokejisti na lavici obžalovaných: „Vyberte si z úst žuvačku!“ nahneval sa sudca

Nahovárali spoluhráčov na prehru vlastného tímu a prvostupňový súd ich dnes odsúdil za prečin podplácania.

Dvadsaťjedenročný Jakub Varga obišiel s dvojročným podmienečným trestom, rovnako starý Peter Kaszonyi a o rok mladší Liridon Gashi dostali iba pol roka podmienečne. Hoci všetci traja bývalí juniorskí hráči HC Košice vinu celý čas popierali, teraz si ponechali zákonnú lehotu na premyslenie, či verdikt Špecializovaného trestného súdu prijmú, alebo proti nemu podajú odvolanie.

Políciu zburcovalo vedenie klubu

Snaha o ovplyvňovanie hry medzi Košičanmi a HK Mládež Michalovce sa prevalila ešte pred zápasom odohranom dvanásteho septembra 2015. Stávková kancelária Niké zastavila tipovanie kvôli podozrivým masívnym stávkam na outsajdra asi hodinu a pol pred jeho začiatkom. Tréneri robili poriadok medzi hráčmi už cez prestávku po prvej tretine.

ĽUDMILA LACKOVÁ

Obvinení chlapci vinu celý čas popierali. Foto: Ľudmila Lacková

„Upozorňovali sme ich, že kráčajú po tenkom ľade, že môžu skončiť zle,“ uviedol na súde tréner Miroslav Marcinko. Hráči sa zjavne zľakli, zápas napokon vyhrali, ale vedenie klubu aj tak o pár dní nato podalo trestné oznámenie na vlastných hráčov.

Nevychovaní

Počas pojednávania sa mladí športovci neprezentovali práve pokorne, sudca musel hlavne Jakuba Vargu opakovane napomínať, aby sa v súdnej sieni správal slušne. Po verdikte on i Peter Kaszónyi v snahe uniknúť novinárom surovo odstrčili novinárku vo vysokom stupni tehotenstva.

VIDEO Plus 7 Dní