Poslanci majú v priestoroch hradného areálu zabezpečené zrekonštruované kancelárie pohodlných rozmerov. Také dostali aj poslanci od Kotlebu.

Zvykli si

Pri nástupe do parlamentu Milana Uhríka tento komfort šokoval. „Po zvolení ĽS Naše Slovensko do parlamentu sme ani netušili, že ako poslanci NR SR dostaneme každý do vienka aj kanceláriu s vybavením za takmer 11-tisíc eur,“ informoval svojich priaznivcov na webe strany.

„Nie priatelia, márne by ste v poslaneckých kanceláriách hľadali nábytok z ebenového dreva, alebo pozlátené kľučky. Našli by ste tam však umelú stoličku za 516 eur, alebo 90 cm rovnú poličku na stenu za 297,42 eur. Medzi drahšie položky patrí napr. rohový stôl za 907,65 eur,“ sťažoval sa na luxus, ktorý je legislatívcom dopriaty.

Nevhodné

Zdá sa však, že po roku a pol od volieb si poslanci ĽSNS zvykli. Udomácnili sa až tak, že si na novučičké dvere svojich kancelárií nalepili svoje zelené nálepky. Všimla si to nezaradená poslankyňa Simona Petrík, ktorú to rozčúlilo.

„Lepenie nálepiek na poslanecké kancelárie považujem za nevhodné, to nech si poslanci nechajú doma na chladničku. Kancelárie poslancov máme len zapožičané, sú verejným a nie našim majetkom ani majetkom ĽSNS,“ povedala.

Stranu sme oslovili s otázkami, či zaplatia škodu, ak ju odstraňovanie nálepiek národnej rade spôsobí. „Je to škandál. Myslím, že vinník, zodpovedný za takýto nehorázny útok na majetok Slovenskej republiky by mal stáť prinajmenšom pred Najvyšším súdom SR. Takisto by mal zaplatiť štátu reparácie za 2 dcl vody, ktoré použije pri očisťovaní dverí po odlepení nálepiek na konci volebného obdobia. Viac k tomu nemáme čo dodať,“ s humorom sebe vlastným nám odpovedal Milan Uhrík, podpredseda ĽSNS.

O čosi „suchší“ boli na tlačovom oddelení NRSR. Zaujímalo nás, či je takéto správanie k štátnemu majetku štandard a či majú na lepenie svojho loga na dvere kotlebovci povolenie. „V zmysle Prevádzkového poriadku pracovní poslancov NR SR, označovanie kancelárií poslancov lepením nálepiek nie je explicitne zakázané. Zároveň podľa vyššie uvedeného vnútorného predpisu je Kancelária ako správca majetku oprávnená požadovať uhradenie prípadne vzniknutej škody alebo straty na majetku, ktorá bola zapríčinená užívateľom. Na označenie kancelárií sa štandardne využívajú plastové resp. kovové menovky umiestnené v štítku vedľa dverí miestnosti.“ Takže tak.