Kaník v politike pôsobil v politike dlhé roky. Pozrite si fotky v GALÉRII

Pokračuje zber podpisov novej politickej strany expremiéra Mikuláša Dzurindu. O čom hovoril na stretnutí so svojím bývalým ministrom Kaníkom?  “Hovorili sme spolu. Ale nie preto, aby sme sa na niečom dohodli, ale preto, aby sme spolu hovorili. Máme veľmi podobné, možno až totožné názory na politickú situáciu,” objasnil nám stretnutie, ktoré sa odohralo v čase rozhodnutia Dzurindu založiť politický subjekt Kaník. 

Kaník považuje Dzurindov projekt za mimoriadne dôležitý. “Potrebujeme zachytiť čo najväčší počet ľudí, ktorí sú na strednej a pravej strane politického spektra a jeden prúd to nezvládne. Vzniká prúd Mikuláša Dzurindu, nazvime ho Modrí a zároveň sa buduje, rastie aj zoskupenie Demokrati, ktoré vytvoril Edo Heger, Jaro Naď s ďalšími. Každý  má svoj okruh priaznivcov. Je dôležité, aby tie prúdy nebojovali medzi sebou, aby nevykopali nejaké vojnové sekery,” vysvetlil Kaník pre PLUS 7 DNÍ. 

Nevie si vraj predstaviť, že sa Slovensko stane guberniou Ruska, trójskym koňom Ruska v Európskej únii.

Kaník pre PLUS 7 DNÍ poskytol obsiahly rozhovor, v ktorom prezradil aj to, či má aktuálne ešte politické ambície. Pôjde ako kandidát niektorých zo strán do septembrových predčasných volieb? Celý rozhovor s bývalým ministrom práce si môžete prečítať na našom webe už v pondelok 3. apríla.