Tip na článok
Emma Tekelyová

Emma Tekelyová: Elementárna slušnosť je mladým na smiech

Opýtali sme sa slovenských osobností aký majú názor na novelu zákona o porušení školského poriadku.

Súhlasíte s návrhom novely zákona, podľa ktorej rodičia prídu o prídavky na dieťa, ak poruší školský poriadok - napríklad bude mať mejkap?

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

NIE Súhlasím so školskými uniformami, nie s pokutami za akési náušnice. Politici hádžu vinu za výzor a správanie žiakov na rodičov, no mali by si pozametať pred vlastným prahom. Oni zničili kultúru na Slovensku a mnohí osobným príkladom docielili, že elementárna kultúrnosť a slušnosť je mladým na smiech.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE Každý rodič má predsa iný názor na to, ako má jeho dieťa vyzerať. Hlavne, aby boli čisté, a najlepšie, keby mali ako takmer všade na svete rovnošatu - aby neboli medzi deťmi na prvý pohľad zjavné sociálne rozdiely.

Milan Kňažko, herec

NIE Tých, čo to vymýšľajú, treba poslať do školy. Do pomocnej.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Zažila som už kadečo, ale takáto nehoráznosť by vyhrala súťaž o najhlúpejší zákon roka.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Taký návrh by mohol vyjsť z totalitného štátu - príliš drsná sankcia aj za drobné prehrešky, pričom jej vymáhanie by bolo drahé. Dúfam, že nebudem žiť v krajine, ktorá takto zväzuje slobodu a investuje naše peniaze.

Nikita Slovák, režisér

? Trochu tuším, z ktorej skromnej bohabojnej hlavičky návrh pochádza. Myslím si, že by sa mali odobrať prídavky aj za silikónové prsia, botoxové pery a najmä hriešne myšlienky. Opakovaný prehrešok by sa mal riešiť exkomunikáciou a upálením.

Miroslav Kusý, politológ

NIE A na dvore každej školy treba postaviť klietku, kde sa bude rodič takého dieťaťa zatvárať na pranier.

VIDEO Plus 7 Dní