Výsledky sú všetkým známe. Novým českým prezidentom sa stal generál Petr Pavel, ktorý v druhom kole volieb prekonal Andreja Babiša. Hlasovanie pozorne sledovali aj tipujúci na oboch stranách rieky Moravy. „Celkovo bolo na české prezidentské voľby natipovaných 16,5 milióna EUR," hlási stávková spoločnosť Tipsport množstvo vsadených peňazí v Česku aj na Slovenku.

Viac stávkovali na jedného z kandidátov v druhom kole pochopiteľne v Česku, no aj medzi slovenskými stávkujúcimi môžeme hovoriť o nebývalom interese o nešportovú udalosť. „O prezidentské voľby v Českej republike bol medzi slovenskými tipérmi mimoriadny záujem. Na spomínanú udalosť si vsadili dokopy 496-tisíc eur," uviedol PR manažér spoločnosti Tipsport SK Filip Timár. Vyše 9400 klientov túto sumu prestávkovalo na 25-tisícoch podaných tiketov. Pozornosť pútalo najmä druhé kolo, kedy ľudia do potenciálnej výhry investovali až 390-tisíc eur.

Najtipovanejšie parlamentné voľby

Na Pavla vsadili Slováci 164-tisíc eur, zatiaľ čo na neúspešného kandidáta a slovenského rodáka to bolo 116-tisíc eur. „Najvyššia stávka - 7660 eur - s kurzom 1,16:1 bola na Petra Pavla. Tipér vďaka nej vyhral 8886 eur, čo bola najvyššia výhra," informoval Timár. Rekord v tipovaní na spoločenskú udalosť na Slovensku si zatiaľ stále držia parlamentné voľby v roku 2020, na ktoré si ľudia vsadili 1,427 milióna eur.

FOTO K ČLÁNKU V GALÉRII

V Česku stávková kancelária eviduje rapídne vyššie cifry. Najvyššou výhrou v prezidentských voľbách je monštruóznych 418-tisíc eur. Tipér vsadil na úspech Petra Pavla necelé dve hodiny pred začiatkom druhého kola volieb neuveriteľných 398- tisíc eur.