Tip na článok
Miroslav Beblavý si musí poradiť s čerstvým problémom v strane. FOTO TASR - Martin Baumann

Ešte nezačali a už kríza: Drogový škandál v Beblavého strane?

Oficiálne ešte neexistujú a už majú problémy! Novovznikajúce politické hnutie na čele s bývalým členom Siete Miroslavom Beblavým sa musí popasovať s poriadnou výzvou. Ako si poradí strana s drogovým škandálom?!

Galéria k článku (7 fotografií )
Adnan Akram sa pozná aj s vyskopostavenými štátnikmi ako je prezident Andrej Kiska.
Akram vie ako si vyhodiť z kopýtka.
Adnan Akram, poslanec za Spišskú Novú Ves a župný poslanec za Košický samosprávny kraj. Podporovateľ Beblavého strany Spolu.

Miroslav Beblavý v súčasnosti naháňa petičné podpisy na zoficiálnenie svojho hnutia Spolu, ktoré sa stalo v parlamente útočiskom pre poslancov bez straníckeho zaradenia. Novovznikajúcej strane dali prednosť napríklad exsaskár Jozef Mihal či Viera Dubačová a Oto Žarnay, ktorí predtým dreli parlamentné lavice za Obyčajných ľudí.

Spoluzakladajúcim členom Beblavého strany je aj regionálny politik s exotickým menom, rodený Londýnčan s indickými koreňmi Adnan Akram. Ten má na starosti okresné zaležitosti hnutia a zdá sa, že pred svojím novým straníckym šéfom tutlal tajomstvo, ktoré môže čerstvému politickému počinu poriadne uškodiť.

Podporovateľ Miroslava Beblavého a regionálny politik Adnan Akram má doma problémy.
Podporovateľ Miroslava Beblavého a regionálny politik Adnan Akram má doma problémy.
Adnan Akram

Drogový škandál!

Akram v súčasnosti pôsobí ako mestský poslanec za Spišskú Novú Ves, dokonca sa úspešne prekrúžkoval po nedávnych voľbách aj do župného zastupiteľstva a v meste ho nepozdravia inak ako familiárnym "Addy". Zatiaľ čo po profesnej stránke exceluje, v rodinných kruhoch sa črtá poriadna kríza. Akramov syn Oliver sa totižto dostal na mušku polície.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal trestné stíhanie vo veci nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov. V danej veci prebieha vyšetrovanie. Predbežné závery vyšetrovateľa môžu byť až po vykonaní znaleckého skúmania,“ vyjadrili sa pre Plus 7 dní z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Spišská Nová Ves. Podľa zdroja, ktorý má k Akramaovcom blízko má mladý Oliver zaujímavú „záľubu“. „Ako to povedať… on fajčí marihuanu,“ podčiarkol.

Svedok

Oliverov otec sa k téme spočiatku odmietol vyjadriť „Nemám na toto čas!“ Zavesil ostrieľaný politik telefón. Situáciu sa neskôr rozhodol objasniť pomocou „esemesiek“: „On je len svedok.“ Taktiež prezradil, že v prípade sa vezie ešte niekto so záhadnými iniciálkami RH. „Ten je zatiaľ podozrivý. Trestné stíhanie prebieha vo veci… voči nikomu nebolo vznesené obvinenie,“ vysvetľuje Beblavého posila zo Spíša.

Poslanec a šéf čerstvovznikajúceho hnutia Spolu Miroslav Beblavý.
Poslanec a šéf čerstvovznikajúceho hnutia Spolu Miroslav Beblavý.
TASR

Šéf o ničom nevie

„Zatiaľ ešte nemáme stranu tak, nemáme ani funkcie, ale pán Akram je náš regionálny človek pre okres Spišská nová Ves a od začiatku s nami spolupracuje,“ prezradil šéf formujúcej sa strany. Podľa všetkého Beblavý o rysujúcom sa škandále vo vlastných radoch zatiaľ vôbec netušil. „Nemám o tom vedomosť a zatiaľ to neviem okomentovať. Určite sa ho na to opýtam, no hriechy synov, otcov či bratov nehovoria nič o samotných ľuďoch. Najskôr sa s ním o tom bude baviť najmä ľudsky a uvidím aká je situácia,“ prezradil poslanec a šéf hnutia.

Prečítajte si aj:

VIDEO Plus 7 Dní