Muži zákona sú v pozore a zabezpečujú okolie autobusovej stanice v Bratislave. Na Chalupkovej ulici sa totiž našla letecká bomba!

„Dnes krátko po 08.00h bola pri pyrotechnickom prieskume v areáli staveniska na Chalupkovej ulici nájdená letecká bomba. Pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov, ako aj autobusovej stanice Mlynské nivy,“ informuje Bratislavská krajská polícia na Facebooku.

Muži zákona v súčasnosti vykonávajú na mieste potrebné úkony. „V tejto súvislosti žiadame občanov aby sa vyhli danému miestu nálezu, priľahlým uliciam a keď sa nachádzajú na mieste aby sa riadili pokynmi polície,“ upozorňuje polícia s tým, že bližšie informácie poskytne, keď to situácia umožní.

FOTO z Mlynských nív v GALÉRII

Nález leteckej bomby paralyzoval premávku väčšiny liniek v centre mesta. „Pre nález leteckej bomby sú paralizované autobusové a trolejbusové linky v centre mesta. Električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu,“ informuje Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti a odporúča cestujúcim sledovať informácie na elektronických infotabuľách, ktoré sú umiestnené na zastávkach.

Ulice opäť otvorené

Ulice v okolí Mlynských nív v Bratislave, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov pre nález leteckej bomby na Chalupkovej ulici uzatvorené, opäť otvorili. Obnovila sa aj mestská hromadná doprava a autobusová regionálna doprava v tomto okolí.

"Premávka liniek MHD v oblasti Mlynských nív je obnovená v plnom rozsahu. Odklon dotknutých liniek je zrušený," informuje na svojom webe Dopravný podnik Bratislava. Autobusový dopravca Slovak Lines na sociálnej sieti uviedol, že opäť otvorili autobusovú stanicu na Bottovej. "Všetky spoje z nej budú v najbližšej dobe odchádzať podľa pôvodného cestovného poriadku bez obmedzení, ale treba počítať s miernym meškaním," spresnil dopravca s tým, že prvý spoj do rakúskeho prihraničného mesta Hainburg an der Donau bude odchádzať o 16.30 h.

Mlynské nivy, Košická a Landererova v okolí autobusovej stanice sú podľa Zelenej vlny RTVS opäť otvorené. "Na križovatke Landererova – Košická – Prístavná – Most Apollo nefungujú semafory, premávku riadi polícia," spresnila.

FOTO, čo sa dialo na autobuske a okolí v GALÉRII

Leteckú bombu z čias bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944 našli v utorok ráno počas pyrotechnického prieskumu staveniska na križovatke ulíc Bottova – Chalupkova v centre Bratislavy, kde má vyrásť developerský projekt Metropolis. Po nahlásení nájdenej bomby polícii bolo stavenisko vyprázdnené a polícia z preventívnych dôvodov evakuovala okolie stavby, priľahlé ulice i autobusovú stanicu na Bottovej. V centre Bratislavy sa preto tvorili rozsiahle kolóny. Obmedzená bola aj MHD a regionálna autobusová doprava. Po porade krízového štábu bombu v utorok popoludní previezli a zneškodniť ju majú mimo obývaného územia Bratislavy.