Tip na článok
Predseda súdu: Do súkromnej školy chodia obaja synovia Ľuboša Sádovského.

Exkluzívna škola pre deti prominentov: Okrem Kaliňáka v nej figurujú ďalší zaujímaví oteckovia

Robert Kaliňák využíva na vozenie svojho dieťaťa do školy i zo školy štátny aparát. Rovnakú papalášsku školu majú v obľube ďalší ľudia blízki vládnej strane. Vrátane Ladislava Bašternáka.

Galéria k článku (19 fotografií )
Aj Bašternák: Ministrov niekdajší obchodný partner sem tiež zveril svoje dieťa. Do škôlky ho zväčša priváža jeho manželka.
Exšéf tajnej služby: Ján Valko vyzdvihol obe deti. Ich matka, sudkyňa Katarína Bartalská, sedí v rade školy.
Výbohov Brabus: Aj ten stál minul´týždeň pred škôlkou.

Smerácke kruhy

Tú istú školu ako syn ministra vnútra Roberta Kaliňák navštevujú deti predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského, Kaliňákovho spolužiaka z vysokej školy. Oboch jeho synov v minulosti vozila do školy štátna limuzína. V piatok svoje deťúrence odviezol aj blízky človek Roberta Fica, exšéf Slovenskej informačnej služby a súčasný predseda predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu Ján Valko. Jeho osmičková audina sa pred školou otočila dva razy - raz dorazil po syna, raz po dcéru. Matka jeho detí, sudkyňa bratislavského okresného súdu Katarína Bartalská, dokonca figuruje v rade školy. Školné na jedno dieťa v tomto elitnom zariadení sa pohybuje od 11- do 14-tisíc eur ročne.

Popri Kaliňákovom synovi navštevuje škôlku dieťa niekdajšieho ministrovho obchodného partnera Ladislava Bašternáka. Kontroverzný podnikateľ obvinený z daňových podvodov, ktorý stále prenajíma byt v komplexe Bonaparte premiérovi Ficovi, sa na rozdiel od Kaliňáka v okolí školy príliš neukazuje. Jeho dieťa tam vozí manželka. Aby toho nebolo málo, minulý týždeň stál pred škôlkou aj superluxusný Mercedes G v úprave Brabus za 215-tisíc eur. Konkrétne ten istý, na ktorom sa v minulosti vozil Ficov priateľ a údajný mecenáš Smeru Miroslav Výboh.

Zlatá baňa

Za povšimnutie stojí aj majetkové pozadie samotnej Cambridge International School. Cez eseročku BDA EDU je jedným z majiteľov školy žilinský boháč Jozef Antošík. Koncom minulého roka sa ďalším spoluvlastníkom stala spoločnosť SANDBERG INVESTMENT FUND SICAV, sídliaca na Malte. Stojí za ňou bývalý partner finančnej skupiny J&T Martin Fedor. Exkluzívna škola sa môže pýšiť nielen deťmi politikov, štátnych úradníkov, diplomatov či podnikateľov, ale aj zárobkami. Za minulý rok utŕžila takmer 1,7 milióna a dosiahla zisk pol milióna eur.

Prečítajte si aj

VIDEO Plus 7 Dní