Bola zvyknutá na život v neuveriteľnom prepychu a luxuse a nemusela pre to urobiť nič. Stačilo jej, že sa narodila do správnej rodiny. Eva Varholíková, dcéra bývalého ministra dopravy a superboháča Alexandra Rezeša, sa v živote na materiálny nedostatok sťažovať rozhodne nemohla. Košický klan Rezešovcov bol v 90. rokoch najbohatšou a najvplyvnejšou rodinou na Slovensku, a tak si bohatá dcérenka mohla dovoliť čokoľvek - drahé šperky, autá či napríklad taký spontánny výlet súkromným lietadlom do Londýna s kamarátkami na párty. Všetko však zmenila osudová augustová noc na maďarskej diaľnici, ktorá jej životnej dráhe navždy vpísala iné smerovanie.

Osudná búračka

Písal sa rok 2012. Eva Varholíková pod vplyvom alkoholu vpálila vo vysokej rýchlosti na 44. kilometri maďarskej diaľnice M3 v smere na Budapešť zozadu do auta. To po náraze do zvodidiel začalo horieť, pričom jej auto sa prevrátilo na strechu. Zatiaľ čo Rezešova dcéra vyviazla len s menšími zraneniami, jej šialená jazda - pri ktorej mala v krvi podľa expertízy 1,5 promile alkoholu - stála život štyroch ľudí. Maďarský súd nedbal na jej pôvod ani postavenie a boháčku poslal na deväť rokov za mreže. Životu v bavlnke tak bol v sekunde koniec.

Pobyt v base jej životný štandard aj priestor výrazne obmedzil. Musela si zvyknúť na nové pomery. Bacharov totiž nezaujímalo, z akých pomerov väzenkyňa pochádza a že namiesto suchého pečiva bola zvyknutá jesť najvyberanejšie lahôdky. K nehode sa vyjadrila aj vo svojej knihe. „Či mi to dnes niekto uverí, alebo nie, plne si uvedomujem, čo som v osudný deň spôsobila. Keby som mala tú moc, vrátim čas. Doteraz som mlčala, nehovorila som o tom, nemala som silu znova do najmenších podrobností spomínať na deň, ktorý navždy zmenil život ľudí, ktorí pre moje fatálne zlyhanie prišli o to najcennejšie,“ napísala pre tých, ktorí sa rozhodli prečítať si jej životný príbeh.

Nový život

Vo väzení sa naučila po maďarsky a už vtedy zistila, že ak sa chce v živote niekam pohnúť, musí si vyhrnúť rukávy. Aj preto sa zamestnala v tamojšej krajčírskej dielni a časom si toto remeslo osvojila. Možno aj preto sa jej podarilo „ukrojiť“ z pôvodného trestu niekoľko rokov. V roku 2018 ju súd prepustil za vzorné správanie a po šiestich rokoch sa vrátila do rodných Košíc. Nasťahovala sa k mame Eve do rodinnej vily v Košiciach, tú však boli Rezešovci nútení ku koncu roku 2020 predať. Utiahnuť vysoké náklady honosnej a rozľahlej vily boli pre rodinu ďalej neúnosné. Varholíková tak musela vyriešiť otázku bývania, osamostatnila sa a s mladšou dcérou Ellou sa presťahovala do bytu v Košiciach.

Šichta v hoteli

Nezodpovedanou otázkou však zostávalo, čo dcéra mečiarovského privatizéra celé dni robí. Ak si niekto myslí, že si užíva rodinné bohatstvo a chodí z luxusných butikov do ešte luxusnejších reštaurácií, prerátal sa. Podľa viacerých zdrojov týždenníka PLUS 7 DNÍ je majetok Rezešovcov nenávratne preč. A tak, hoci od detstva Varholíková rátala s tým, že do konca života nemusí pohnúť prstom, osud to zariadil inak. Čitateľ nášho týždenníka ju totiž prichytil, ako zarezáva v hoteli v centre metropoly východu.