Eva Varholíková pracuje ako recepčná v košickom hoteli Zlatý dukát. Štvorhviezdičkový hotel sa nachádza v samom centre mesta na Hlavnom námestí, len pár krokov od Dómu svätej Alžbety. Podľa našich informácií nepracuje na plný úväzok, ale berie služby cez víkendy alebo zaskakuje za zamestnancov. „Chodí aj vypomáhať, podľa potreby sa to rieši, ak ľudia nemôžu nastúpiť na zmenu,“ prezradil nám zdroj z prostredia ubytovacieho zariadenia. Keď sme volali na recepciu, zdvihla nám žena, ktorá sa predstavila ako Eva. Na jej hlase bolo počuť, že v pracovnej činnosti ešte nemá úplnú rutinu a prijímanie objednávok ešte nemá také zautomatizované, ako zvyknú mať dlhoroční zamestnanci.

Ako sivá myška

Čitateľ nášho týždenníka nám však poslal fotografie známej dedičky počas šichty v poobedňajších hodinách cez víkend. Kto známu boháčku pozná, neveril by, že za pultíkom na hotelovej recepcii je naozaj ona. Rozdiel je badateľný už len na základe jej vizáže. Kým na sociálnych sieťach sa Eva prezentuje dokonalými glamour fotkami, za pultíkom v hotelovej hale sedí na kancelárskej stoličke doslova sivá myš. Po výraznom líčení ani stopa, to isté platilo aj o jej oblečení. Mladá žena, ktorá kedysi utrácala majland za kúsky z luxusných francúzskych módnych domov, si v novej práci vystačí s obyčajnými džínsami, so svetloružovým svetrom a s jednoduchou šatkou okolo krku.

Nikomu z prichádzajúcich hostí tak ani nenapadne, že ich obsluhuje dedička v minulosti bohatého klanu Rezešovcov. Bývalá superboháčka sa však zmenila nielen navonok, ale aj vnútri. O nejakom povýšenectve alebo nadradenom správaní k jej kolegom podľa nášho zdroja nemôže byť reči. „Dosť sa zmenila, už to nie je taká osoba, ako bola v minulosti. Je veľmi milá a pokornejšia. S každým vychádza a nikto s ňou nemá problém, lebo sa správa priateľsky,“ priblížil zdroj.

Kúsok od „svojho“ hotela  

Zdá sa, že šesťročné väzenie urobilo svoje a Eva sa už musela naučiť počúvať príkazy. Preto v čase, keď na recepciu prišiel zrejme jej nadriadený, len počúvala jeho usmernenia so sklopeným zrakom, bez náznaku odvrávania. Zaujímavé je, že na prácu recepčnej si vybrala práve hotel Zlatý dukát a nie neďaleký Double Tree Hilton. Ten totiž ešte v čase, keď niesol meno Hotel Slovan, patril práve rodine Rezešovcov. Rodina si však v hoteli stále nechala reštauráciu s japonskou kuchyňou, ktorú viedla až do svojej nehody práve Varholíková. Starostlivosť o prevádzku v čase, keď bola v maďarskom väzení, po nej prevzala jej švagriná, manželka jej brata Júliusa Eva Rezešová, za slobodna Džodlová. Varholíková to tak má zo svojej terajšej práce na skok na kávičku či obed do rodinnej prevádzky.

Fotky Varholíkovej z jej novej práce nájdete v galérii