Tip na článok
Klietka v strede štadióna: Nad ňou pod nápisom Mesto Banská Bystrica má Ján Kán svoj VIP box.

EXKLUZÍVNE FOTO Černákovec Ján Kán si užíva na slobode. V prominentnej spoločnosti!

Černákovec Ján Kán, je späť, tak ako ho poznáme zo starých čias. Sobotný večer strávil tento obávaný muž v spoločnosti potetovaných silných mužov aj úspešných podnikateľov.

Galéria k článku (4 fotografie )
Karol Ruman s Gabrielou Drobovou.
Karol Ruman s Renátou Zmajkovičovou.
Karol Ruman s Renátou Zmajkovičovou.

Pohárik v ruke, široký úsmev na tvári, obklopený silnými mužmi spoločenského aj podnikateľského života. Reč je o mafiánovi Jánovi Kánovi z najobávanejšieho gangu, aký kedy na Slovensku pôsobil. Práve tak, ako ho poznáme zo starých mafiánskych fotografií, sme silného muža Černákovej skupiny stretli v prvú júnovú sobotu večer.

Černákovec Ján Kán si užíval v prominentnej spoločnosti na prominentnom VIP mieste

Spoločne s manželkou a dcérou si tento muž, ktorý sa netají účasťou na viacerých vraždách, vyšiel na spoločenské podujatie. A nie hocijaké. Na zimnom štadióne v Banskej Bystrici nebola tentoraz ľadová plocha, ale bojová klietka uprostred. Do nej sa postavili najobávanejší bojovníci všetkých bojových športov.

Zatiaľ čo Mikuláš Černák je už takmer 20 rokov za mrežami, jeho kumpán z vražedného gangu si užíva na slobode. Foto: Emil Vaško

Mafián v smotánke

Ak by ste však čakali, že si tento stále vážený podnikateľ sadol medzi bežných divákov, boli by ste na omyle. V hokejovej aréne, ktorú si na jednu noc prepožičal jeden z najtvrdších športov na svete, to vyzeralo naozaj veľmi zaujímavo. Neslávne známy černákovec, ktorý si doteraz za žiadnu vraždu neodpykal ani deň, mal ten najlukratívnejší box, a to pod strechou štadióna, vysoko nad ringom.

Čítajte viac:

VIDEO Rozlámané lebky a injekčné striekačky. Černákove obete, slávnych kulturistov, našli po rokoch

Spolu s ďalšími skyboxami bol určený hlavne pre sponzorov, ktorí krvavú šou zaplatili. Ján Kán mal svoje miesto priamo pod logom a nápisom Mesto Banská Bystrica, presne nad klietkou. Zaujímavé je, že spoločnosť mu okrem potetovaných svalnatých chlapov, majiteľa bezpečnostnej služby a manželky s dcérou robil vplyvný podnikateľ Karol Ruman. S pohárikom v ruke si títo známi muži zjavne mali čo povedať. Spolu totiž strávili väčšiu časť večera. V družnom rozhovore majiteľ viacerých pôžičkových spoločností Ruman s Kánom pili jeden pohárik za druhým, akoby niečo oslavovali.

S Karolom Rumanom: Mediálne známy vďaka Gabriele Drobovej, neskôr ho náš fotograf zachytil v spoločnosti Renáty Zmajkovičovej. Naposledy s Jánom Kánom. Foto: Emil Vaško

Zápasy príliš nesledovali, v zadnej časti vyhradeného miesta pre VIP hostí zrejme riešili oveľa dôležitejšie veci. Krvavý šport, na ktorý prišli, upútal zaneprázdnenú dvojicu až na záver. Vtedy sa Kán, zrejme už v povznesenej nálade, nechal strhnúť horúcou atmosférou. Z najvyššie položeného miesta na štadióne mával divákom so zdvihnutým palcom.

V kontexte faktov, že tento muž sa priznal k účasti na vražde Branislava Škublu či bratov Grolmusovcov a samotný Mikuláš Černák hovorí v jeho súvislosti o desiatkach ďalších vrážd, na ktorých sa podieľal, to vyzeralo doslova ako výsmech slovenskej spravodlivosti.

Čo na to Ruman?

Úspešný podnikateľ Karol Ruman, ktorý bol a je majiteľom viacerých pôžičkových spoločností a má kontakty aj na vysokopostavených politikov či rodinu Jozefa Majského, o tom, či Jána Kána pozná ako člena Černákovho gangu, nechcel hovoriť. Na otázku, či mu neprekáža, že si pripil s takýmto človekom, reagoval len v krátkosti.

Čítajte viac:

VIDEO Svedok o vraždách Černákovho gangu: Kán sa chválil, že vystrelil mladíkovi oko

„Nebudem sa k tomu vyjadrovať. Myslím, že on tam má nejakú organizačnú časť, tak som sa s ním pozdravil. Mal som tu zahraničnú delegáciu, ktorú zaujímala táto športová udalosť, tak sme boli spolu povzbudiť zápasníkov. Poznáme sa asi tri roky a bavili sme sa o všeobecných témach,“ povedal o stretnutí s Kánom pre týždenník PLUS 7 DNÍ Ruman. Okrem Karola Rumana, ktorý je známy tiež ako manžel exmarkizáčky Gabriely Drobovej, sa v okolí Jána Kána pohybovali najvplyvnejší ľudia z SG Security.

Táto bezpečnostná služba bola jedným z hlavných sponzorov podujatia Full Fight. Zaujímavá je hlavne tým, že drží ochrannú ruku nad oceliarskym gigantom Tatravagónka Poprad, ktorú vo svojej výpovedi pre PLUS 7 DNÍ dní spomína svedok viacerých mafiánskych vrážd Vasiľ Imrišek. Ten okrem iného povedal, že Ján Kán stále žije a profituje z toho, že bol v Černákovom gangu.

EXKLUZÍVNE: Svedok o vraždách Černákovho gangu, aj o Jánovi Kánovi

„Viem, že Jano Kán hneď po tom, ako nás pustili v roku 2003, začal vo veľkom brať stovky ton šrotu z Tatravagónky a to by bez Černáka nebolo fungovalo… to viem,“ povedal vo svojej spovedi Imrišek. Čo všetko sa teda na štadióne s pohárikom v ruke počas krvavých súbojov riešilo, sa nedá odhadnúť. Isté však je, že pravá ruka mafiánskeho bosa Černáka Ján Kán nehrá o fazuľky. Stále je vplyvný muž, ktorý sedí vo VIP lóži a má vo svojom okolí vplyvných podnikateľov. Na to, že by sa niekedy mal postaviť pred súd, to veru v tento sobotný galavečer rozhodne nevyzeralo.

Ján Kán si užíval bojové zápasy vo VIP lóži

VIDEO Plus 7 Dní