Bledý a pribratý blúdil skoro ráno sám s kufríkom v ruke v garážach štvorhviezdičkového hotela DoubleTree by Hilton. Robert Fico pripomínal skôr agenta s teplou vodou ako bývalého premiéra. Pozornosť okoloidúcich priťahoval hlavne jeho kufrík. Čo asi skrýva vnútri? Žeby pyžamo a zubnú kefku? Žeby dočasné útočisko našiel u kamoša Širokého? Ťažké to má teraz, keď mu byt zhabal štát. Kam sa len podeje?

Komorník

Z bytu daňového podvodníka prepojeného na stranu Smer Ladislava Bašternáka sa predseda Smeru Robert Fico roky odmietal vysťahovať. Túto nechuť mu ani nemožno zazlievať, keďže za luxusné bývanie platil nízke nájomné. Až podorzivo nízke! Bonaparte Fico vlastne ani neopustil z vlastnej vôle. Až keď Bašternákov majetok zhabal štát a byt vlani skončil v dražbe, až potom sa Fico s rodinou pobrali preč. Sťahovanie zabezpečovali ľudia smeráckeho poslanca Dušana Muňka. Oni nosili nábytok, dozerali na to, aby sa nič nepoškodilo.

A práve Ficov „komorník“ nedávno kúpil honosnú nehnuteľnosť v bratislavskom Starom Meste v lokalite pod kalváriou.  Nadštandardná bytovka Sokolská Residence vyrastá zo strmého svahu a jej najvyššie podlažie poskytuje panoramatický výhľad na okolie a Vinohrady. Práve tam sa nachádzajú dva byty. Ani ten menší nepatrí len tak hocikomu, ale synovi exministra dopravy a riaditeľa Sociálnej poisťovne Ľubomíra Vážneho a druhý, omnoho väčší, Muňkovi.

POSLANEC MUŇKO Pomáhal Ficovi pri sťahovaní.
Zdroj: TASR

FOTO Muňkovho nového bytu v GALÉRII >>

S terasou, samozrejme

Muňkova najnovšia kúpa na realitnom trhu môže mať podľa pôvodného návrhu štyri rozľahlé izby. Čo však dvíha jeho kvalitu o ďalší level, je okrem vyhotovenia a materiálov majestátna terasa takmer po celom obvode bytu. Už teraz sú na nej rozmiestnené dreviny a je zrejmé, že čoskoro si ju bude užívať niekto zvyknutý na vysoký nadštandard. Ceny podobných novostavieb v Starom Meste sa v súčasnosti pohybujú od päťtisíc eur za štvorcový meter vyššie. Hodnota Muňkovho bytu môže mať cenovku 600- až 800-tisíc eur.

Fico zatiaľ priznal len toľko, že opäť chce ísť do podnájmu. Dušan Muňko na otázku PLUS 7 DNÍ, či sa do jeho bytu nasťahuje práve šéf Smeru, reagoval rozhorčene: „Neviem, kde býva pán Fico, spýtajte sa jeho. To kto vám takéto hlúposti vypráva? Spýtajte sa správcu budovy, čo sa tam ide všetko robiť.“ Jednoznačné nie však nepovedal. Podľa našich informácií expremiér na nový príbytok už netrpezlivo čaká.

Biznis so štátom

Dušana Muňka možno považovať za Ficovho blízkeho spolupracovníka. Je dlhoročným poslancom za Smer a v súčasných voľbách sa mu na kandidátke ušlo pekné dvadsiate štvrté miesto. Muňko však hlavne môže byť spokojný s rodinným biznisom. Jeho dcéry vlastnia jednu z najväčších cestovných kancelárií na Slovensku. Najmä v posledných mesiacoch získala lukratívne štátne zákazky. Napríklad na jeseň minulého roka od ministerstva vnútra na štyri milióny eur s DPH na zabezpečovanie leteckej prepravy. Ďalšie kontrakty na státisíce eur dostala cestovka od Slovenskej filharmónie či Slovenského národného divadla. Rok predtým si ju na rovnaký účel podľa rámcovej dohody vybralo ministerstvo zahraničných vecí. Čerpať môže až do limitu vyše šesť miliónov šesťsťotisíc eur.

EXKLUZÍVNE FOTO Roberta Fica nájdete v GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: