Tip na článok

Exkluzívne foto z policajnej razie: Lieta Puškár opäť v problémoch?

V pondelok ráno sa zamestnanci a redaktori novej televízie IN TV, ktorá plánovala spustiť vysielanie o pár dní, nestačili diviť. Do priestorov na Starej Vajnorskej na okraji Bratislavy nabehli príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru.

Galéria k článku (6 fotografií )

Policajti prebehli aj do reštauráce Galileo na Vazovovej ulici, ktorú vlastní brat známej moderátorky Zlatici Puškárovej a predseda strany Právo a spravodlivosť, Peter Puškár. Ten má s raziami v jeho firmách bohaté skúsenosti. Zažil ich už niekoľko. No aké je prepojenie televízie IN TV s bratom markízackej moderátorky, zatiaľ nie je úplne jasné.

„Môžeme potvrdiť, že akciu vykonávajú príslušníci NAKA v súvislosti s dokumentovaním závažnej daňovej trestnej činnosti, ktorá mala byť páchaná organizovanou skupinou. Z dôvodu prebiehajúcich procesných úkonov nie je možné poskytnúť bližšie informácie," povedal Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie kancelárie prezidenta Policajného zboru.

Podľa našich informácií ide o zásah proti organizovanej skupine, ktorá krátila dane a poistné. Zapojený do toho má byť aj Peter Puškár, ktorý je konateľom až v šestnástich firmách.

Razia prebehla na niekoľkých miestach na západnom Slovensku a údajne nejde o útok proti televízií, ale proti ľudom, ktorí sú do kauzy zapletení.

Čítajte viac:

Vševedko Puškár: Brata známej moderátorky nechcú ani ako advokáta

Vraj sa neskrýva

Pôvodne mala v televízií INTV moderovať Martina Šimkovičová, no medzitým bola zvolená za poslankyňu do NR SR. V pozadí televízie údajne figuruje aj bývalý zakladateľ Slobodného vysielača.

„Dali mu tam vraj podiel, tak z Vysielača odišiel. Pôvodne mala byť IN TV ako akciová spoločnosť. S tým, že budú môcť vysielať hocičo. Veď stovky akcionárov nepozatvárajú, ale nekoniec to nejak ináč vyriešili,“ dozvedeli sme sa od zdroja, ktorý si neželal byť menovaný.

„Bol som v tých priestoroch aj v štúdiu. Majú tam to najdrahšie vybavenie za veľké peniaze. Ani Markíza by sa nemusela za to hanbiť. Podľa mňa ani nebudú mať ľudí, čo by to vedeli obsluhovať. Môžu nakrúcať aj pri sviečke, také drahá kamery majú,“ uzavrel.

Sám Puškár sa od celého škandálu dištancuje a na sociálnej sieti zverejnil status, podľa ktorého sa neskrýva a zo strany polície ide iba o obyčajné šikanovanie. Podľa neho policajná razia súvisí so štyri roky starou záležitosťou.

„Je nelogické, že po takom čase ju spravili až teraz. Polícia ma predtým vôbec nekontaktovala. Jednoducho chcú umlčať mňa aj televíziu, ktorá chcela spustiť vysielanie. Všetci pritom vedia, že najväčší 'dépeháčkari' sú SMER-áci. Asi sa im nepáči, že som priateľom nepriateľa číslo 1 tohto štátu, a tým je novinár Martin Ďaňo z GINN, ktorého som dal raz aj na svoju kandidátku.“

Na otázku, ako je prepojený na IN TV, odpovedal stručne: „Poskytoval som im odborné poradenstvo.“

VIDEO Plus 7 Dní