Padne či nepadne? To je otázka! Potom, čo premiér Igor Matovič za asistencie ministra zdravotníctva Marka Krajčího doviezol na Slovensko u nás neregistrovanú ruskú vakcínu proti koronavírusu Sputnik V, predseda SaS Richard Sulík zvolal včera na noc republikovú radu. Hlavnou témou večera bola diskusia o tom, kto za čo nesie zodpovednosť a nevylúčil ani, že budú preberať možný odchod z vlády.

Dnes poobede pokračoval minister hospodárstva Sulík spolu s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom a zahraničia Ivanom Korčokom stretnutím s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. V prezidentskom paláci diskutovali necelú hodinu. Vieme, kam potom viedli Sulíkove kroky a s kým.

Sulík je od včerajška zjavne „vybookovaný“. Maratón jeho stretnutí pokračoval priamo uňho doma. Nášmu fotografovi sa podarilo zachytiť, ako k nemu zavítal predseda parlamentu a koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár. Ten predtým na oficiálnej tlačovke svojich koaličných partnerov pokarhal, aby sa nesprávali ako malé deti na pieskovisku a radšej si všetko vydiskutovali za okrúhlym stolom. Trebárs o piatej poobede v národnej rade. Sulík podľa hovorcu jeho ponuku prijal, no Kollár k nemu prišiel ešte pred oficiálnym stretnutím. Rovno do bytu.

FOTO z tajného rokovania Kollára so Sulíkom uňho na byte v GALÉRII

Kollár povedal pre TV Markíza, že  si ujasňujú pozície a chystá sa aj za premiérom. Sulík išiel potom opäť do prezidentského paláca. Na 15.00 hod. mali dohonuté stretnutie so Zuzanou Čaputovou aj predstavitelia strany Za ľudí.