Tip na článok
25. marca za nevysvetliteľných okolností zahynul exposlanec František Gaulieder pravdepodobne pod kolesami nákladného vlaku. Téme sme sa venovali v sérii článkov. V aprílovom vydaní PLUS 7 DNÍ sme poukázali na obálku označenú číslicou 7 s kompromitujúcimi fotografiami, ktorá bola doručená sedem dní pred smrťou politika.

Exkluzívne informácie: Smrť exposlanca Gauliedera iba MALA VYZERAŤ ako samovražda

Zdroj z prostredia polície prehovoril. Smrť exposlanca Františka Gauliedera mala na prvý pohľad vyzerať ako samovražda- lenže situáciu menia ďalšie okolnosti. Čo je na kamerovom zázname?

Galéria k článku (5 fotografií )
Auto nemalo poškodené dvere.

Kľúčom k objasneniu prípadu bude informácia, kto a kde zadržiaval Gauliedera desať hodín pred jeho smrťou.

„Ak zistíme, kde bol desať hodín predtým, ako skonal pod kolesami nákladného vlaku, dozvieme sa aj odpoveď na otázku, kto a prečo ho prinútil urobiť niečo, čo by na prvý pohľad vyzeralo ako samovražda,” povedal nám zdroj z bezpečnostných zložiek.

Kľúčom záznamy z kamier

Súčasťou skladania mozaiky sú aj záznamy z bezpečnostných kamier, ktoré zachytili pohyb Františka Gauliedera v Trnovci nad Váhom v piatok 24. marca a výpoveď obecného policajta, ktorý si opustené auto všimol o 14.45. Čo sa odohralo medzi posledným Gauliederovým telefonátom priateľovi Jozefovi o 14.27 a časom, kedy obecný policajt zaregistroval odparkované opustené auto? Kto sledoval pohyb Františka Gauliedera po dedine a prečo? Mal sa tam exposlanec Gaulieder s niekým stretnúť?

„Vyzerá to tak, že Gaulieder si k niekomu presadol do jeho auta. Ak to urobil, musel toho človeka poznať. Isté je, že peši od auta neodišiel, inak by bol policajný pes zachytil jeho stopu,” vysvetľuje náš informátor.

Viac sa o nových detailoch z vyšetrovania prípadu smrti Františka Gauliedera dočítate v týždenníku Plus 7 dní.

Viac o smrti exposlanca Gauliedera

VIDEO Plus 7 Dní