Ešte pred časom sa pri Černákovi objavoval aj advokát František Polák. V kruhoch trestného práva nie je tento pán priveľmi známy a hlavne, na jeho služby si Černák peniaze nepýtal, hoci práve Polák sa angažoval oveľa viac, ako to u obhajcov býva bežné.

Pod Polákovým pozorným okom Černák „prelomil mlčanie“, vydal úspešnú knihu a začal hon na ľudí, ktorí ho pomáhali usvedčiť. Advokát František Polák v minulosti pracoval ako vyšetrovateľ socialistickej Verejnej bezpečnosti, neskôr podľa vlastných slov pracoval v Slovenskej informačnej služby, kde mal zastávať funkciu riaditeľa odboru.

"Som Černákov obhajca", potvrdil Miloš Maďar. Foto: Peter Gajdoš

Začiatkom tohto leta sa v plnej paráde ukázal na akcii ruského proputinovského motorkárskeho klubu Noční vlci. Ako prišlo do tuhého a Mikuláš Černák zase potrebuje advokáta, ktorý bude vykonávať štandardné úkony, z bosa vystrkujúceho rožky sa opäť stal úbohý väzeň bez príjmu.

V zhruba pätnástich prípadoch vrážd požiadal o štátom platených obhajcov. V ôsmich z nich teraz Černáka zastupuje advokát Miloš Maďar: „Áno, môžem to potvrdiť. Som Černákov obhajca ex offo v prípade jeho obvinenia zo zavraždenia Vladimíra Bachledu, Petra Suržina, Róberta Bielika, Tibora Kohuláka, Júliusa Tótha, Petra Muszku, Miloša Piliara a Petra Lepieša. Ostatné prípady dostali ďalší kolegovia.“ Na doživotie odsúdený mnohonásobný vrah Černák bude nás všetkých stáť ešte veľmi veľa peňazí.