Tip na článok

Exkluzívne pre PLUS 7 dní: O rozvode prehovoril aj Fedor Flašík, ktorý momentálne býva v záhradnom domčeku

Pracovné odlúčenie a neskôr už oddelené spálne. Po vyše dvadsaťročnom vzťahu a desiatich rokoch manželstva sa Monika Flašíková Beňová (48) a Fedor Flašík (58) rozhodli dať za svojim vzťahom definitívnu bodku.

Europoslankyňa nič neskrýva, naopak - verejne priznala, že to ona navrhla rozvod a súčasne popiera, žeby za ich rozchodom bol niekto tretí. Dôvod je vraj prostý - pracovná vyťaženosť a dlhodobé odlúčenie spôsobilo, že ich láska jednoducho vyprchala.

Neobáva sa ani zostať slobodná, keďže dosiaľ bola stále vo vzťahu. „Každému nám pribúdajú roky. Ja budem mať v auguste 49. Je to príjemný vek na nový začiatok, ale momentálne plánujem viac profesionálny život ako ten osobný,“ povedala pre PLUS 7 dní a otvorene priznala: „Navyše, prvý raz som sa vydala, keď som mala 19 rokov a keď môj prvý manžel zomrel, tak som sa vydala po roku a pol opäť. Skúsim to pre zmenu bez manžela, ako slobodná, potrebujem to teraz. Aj keď obaja boli a samozrejme Fedor stále je, báječní muži.“

Býva v záhradnej chatke

Oslovili sme aj mediálneho mága Fedora Flašíka, ktorému sa už rozpadá druhé manželstvo. To prvé ukončil v roku 2005, hoci deväť rokov bolo vlastne nefunkčné, keďže už vtedy žil s Monikou. Priamo nás neodbil, len dal najavo, že hocikoho do svojho súkromia nevpustí. Momentálne je v zahraničí a tak sa snaží mediálnemu tlaku odolať. „Ďakujem pekne, ale úprimne? Nechce sa mi reagovať na nič. Je to moje súkromie a som na lyžovačke s vnučkou,“ povedal pre PLUS 7 dní, no zdá sa, že celú záležitosť berie oveľa ťažšie. Poprial nám pekné sviatky a slušne poďakoval za pochopenie. Ako sme zistili, momentálne býva v domčeku po Monikiných rodičoch, ktorý predtým slúžil aj ako záhradný domček.

Tu prespáva: Fedor Flašík sa počas rekonštrukcie domu presťahoval do záhradného domčeka. Foto: David Duducz

Ich spoločný dom prechádza rekonštrukciou a tak Monika zas prespáva u syna Martina. „Koncom februára by malo byť všetko hotové a nasťahujem sa naspäť. Môj syn má 28 a plánuje vlastnú rodinu, nebudem ich tu "otravovať" dlhšie ako bude nevyhnutné,“ reagovala politička Smeru na našu otázku, či dom po rozvode neplánuje predať. Vraj sa neobáva ani rozdelenia majetkov. „Všetko máme doriešené korektne, slušne a ako rozumní ľudia. Vždy sme mali oddelené účty aj príjmy a čo bolo spoločné, na tom sme sa korektne dohodli,“ reagovala.

Chce si v živote poupratovať

Termín rozvodu ešte vraj stanovený nemajú. Prominentní manželia - dlhé roky známi ako nerozlučná dvojica na rôznych spoločenských akciách a plesoch - sa plánujú na ňom dohodnúť v januári po návrate na Slovensko. Hoci Vianoce ešte strávili spolu s rodinami, momentálne sú obaja odcestovaní. Fedor trávi sviatky so svojou vnučkou na lyžovačke v Rakúsku a Monika je tiež v zahraničí, - konkretizovať miesto Silvestrovskej oslavy však odmietla.

Spýtali sme sa jej, čo - ak teda nie termín rozvodu - znamená februárový dátum, ktorý uviedla na sociálnej sieti. „Začala som rekonštruovať v septembri dom a pomáha mi majsterka feng šuej. Podľa výpočtov končí tento rok 4.2.2017, tak len to je ten dôvod. Dovtedy mám ale potrebu akosi si v živote poupratovať. Vo všetkých jeho smeroch,“ vysvetlila známa smeráčka svoj facebookovský status, ktorým avizuje nový začiatok.

VIDEO Plus 7 Dní