Tip na článok
Premiér cvičí na hrádzi s manželkou Svetlanou.

EXKLUZÍVNE VIDEO Fico a jeho manželka: Takto ste ich ešte nevideli!

O detailoch operácie srdca sa aj po roku mlčí. Premiér cvičí ostošesť, ale či chodí pravidelne na kontroly tiež nehovorí. Ochranku pri športe robí Robertovi Ficovi občas manželka Svetlana.

Galéria k článku (22 fotografií )
Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.
Popredu: Roberta Fica sprevádza počas cvičenia na hrádzi ochranka, bratranec a psy.

Od operácie premiéra Roberta Fica prešiel takmer rok. O zdravotnom stave jedného z troch najvyšších činiteľov však panuje ticho. Lekári mlčia na želanie pacienta, úrad vlády na otázky neodpovedá.

Tajnosti o zákroku

Podľa neoficiálnych informácií podstúpil zavedenie dvojnásobného bypassu. Doktori boli skúpi aj na informácie o dĺžke a priebehu zákroku. Povedali len toľko, že išlo o „kardiochirurgický zákrok“.

Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.
Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.
Matej Jankovič

FOTO: Matej Jankovič

Minulý týždeň fotograf opäť zachytil Roberta Fica pri rannej rozcvičke. Na jeho obvyklom mieste, na bratislavskej hrádzi ho sprevádzali štyria muži a dva psy. Spoločnosť mu opäť robil jeho bratranec a toľko medializovaný pes Lery. Na rukách a nohách mal neoprénové závažia, v rukách činky a poriadne si dával do tela.

Svetlana namiesto ochranky

Ani cez víkend si predseda vlády nedá s tréningom pokoj. Kým cez týždeň ho sprevádza mnohočlenná tlupa, v sobotu mu robila spoločnosť manželka Svetlana. Na hrádzu sa doviezli na jej Range roveri.

Matej Kalina

FOTO: Matej Kalina

Pani premiérová za svojim mužom nezaostávala. Kým on kľukoval, vysokoškolská učiteľka a právnička stíhala výpady s preskokom. V chladné ráno bola zaodetá teplejšie ako Robert Fico. Oblečené mala dlhé nohavice a hlavu jej prikrývala čiapka.

Svetlana zvykla predsedu vlády sprevádzať počas cvičenia aj v minulosti. Potom sa na chvíľu v týchto manželských aktivitách odmlčala. Zdá sa, že hlási svoj návrat. Premiér sa v blízkosti vytrénovanej Svetlany cíti tak isto, že dal voľno aj ochranke.

Bude vás zaujímať

Čítajte viac o Cigánikovej

Čítajte viac o Ficovi

Čo si o Ficových športových aktivitách myslia lekári? Dočítate sa v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní