Tip na článok
Jeden z najbohatších Slovákov: Majetok Jozefa Brhela sa odhaduje na tristopäťdesiat miliónov eur.

EXKLUZÍVNE VIDEO: Odhalili sme jadranskú vilu údajného sponzora Smeru! Žije v tomto luxuse

Bývalý poslanec a údajný mecenáš strany Smer Jozef Brhel sa na nedostatok prepychu počas letnej dovolenky sťažovať nemôže. Ako sa nám podarilo zistiť, na ostrove Krk vlastní vilu s obytnou plochou sedemsto štvorcových metrov a skôr pripomína menší penzión ako rodinné letovisko.

Cena dvojposchodových víl sa v tejto lokalite mesta Krk pohybujú okolo 900-tisíc eur, ale slovenský boháč ju údajne získal výhodnejšie.

TAKTO LUXUSNE ŽIJE ÚDAJNÝ SPONZOR SMERU

Susedia, s ktorými sme hovorili, tvrdia, že Brhelovci žijú na veľmi vysokej nohe. Usudzujú to podľa áut, ktorými prichádzajú, i z toho, že si dovolia zaplatiť firmu na udržiavanie zelene v záhrade vily.

Čítajte viac:

Energetický kartel: Rozdávajú sa miliónové zákazky vyvoleným?

Jozef Brhel naštartoval svoju kariéru ešte za čias Vladimíra Mečiara, ako štátny tajomník na ministerstve hospodárstva. V roku 1998 sa stal poslancom parlamentu za HZDS a v roku 2003, keď už Mečiar mlel z posledného, opustil najprv stranu a zakrátko sa vzdal aj poslaneckého mandátu.

Čítajte viac:

Firma s väzbou na Brhela tají zmluvu so štátnou akciovkou, ktorú má na 15 rokov

Od týchto čias sa striktne drží v úzadí politického i spoločenského diania. Verejnosť sa o jeho živote dozvedá len útržkovite, napríklad počas svadby jeho syna s dcérou ďalšieho vplyvného muža Juraja Širokého. Jeho majetok sa odhaduje na tristopäťdesiat miliónov eur a je údajne zakladateľom a aktívnym sponzorom Smeru.

Ako Jozef Brhel prišiel k luxusnej vile na Jadrane? Ktorí ďalší bývalí politici vlastnia nehnuteľnosti na Krku? Čítajte v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 Dní

VIDEO Plus 7 Dní