Vonku je tak pekne, prečo by sme nešli na bohoslužbu? Povedal si zrejme exkotlebovec Tomáš Taraba a hodil do pléna návrh o bohoslužbách vonku. Našiel pritom podporu nielen z radov svojich a opozičníkov, ale aj viacerých poslancov z koalície.

Parlament vyzval vládu na urýchlené prijatie opatrení, na základe ktorých by sa mali umožniť bohoslužby počas veľkonočných sviatkov aspoň vo vonkajších priestoroch pri dodržaní minimálnych odstupov a hygienických opatrení. Vyplýva to z procedurálneho návrhu nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu, ktorý schválilo plénum v stredu dopoludnia. Poslanec to odôvodnil pekným počasím.

Spojenectvo

Tarabov návrh podporilo zo 133 prítomných 71 poslancov, proti boli štyria a zdržali sa 46 poslanci. Výzvu podporili zväčša opoziční poslanci, ako aj viacerí poslanci Sme rodina. Za Tarabov návrh hlasovalo aj niekoľko poslancov klubu OĽANO.

Kto hlasoval za, si pozrite v GALÉRII

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý o návrhu nehlasoval, reagoval, že výzva nie je záväzkom, ale ide podľa neho o pochopiteľnú deklaráciu. Poslanci si podľa neho uvedomujú, že sa blížia veľkonočné sviatky, ktoré sú pre veriacich ľudí veľmi dôležité. "Už z formulácie uznesenia je zrejmé, že to nebude mať praktický dopad," skonštatoval. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) dodala, že na zasadnutí vlády v stredu schválili individuálnu duchovnú službu počas sviatkov. Malo by to byť však podľa nej povolené len v rámci okresu.