Polícia dnes zadržala zakladateľa TV Markíza Pavla Ruska, ktorého vypočúva pre údajnú objednávku vraždy Sylvie Volzovej. So svojou niekdajšou obchodnou partnerkou vlastnil najsledovanejšiu komerčnú televíziu u nás. Likvidáciu Volzovej si mal Rusko v roku 1997 objednať u Mikuláša Černáka. Podľa výpovede mafiánskeho bosa, ktorý si momentálne odpykáva za mrežami doživotný trest, sa stretli v kancelárii v Banskej Bystrici. Tam mu vraj riaditeľ Markízy ponukol za vraždu 20 miliónov korún (vyše 650-tisíc eur).

Rodina Pavla Ruska oslovila kvôli jeho obhajobe advokáta Mareka Paru, viac vo videu:

Nemám byť z čoho šokovaná

Správa ako z nepodareného krimiseriálu zastihla Vieru Ruskovú, ktorá Markíze vymyslela jej meno, v posteli. „Som práve na PN-ke, som chorá,“ povedala nám zachrípnutým hlasom. Exmanželka kedysi mimoriadne vplyvného muža sa o vážnom obvinení dozvedela len dvadsať minút pre našim telefonátom. Žiadne bližšie informácie než z médií nemala. „Nič viac neviem. My sme rozvedení od roku 2011 a každý si žijeme svojím životom. Volali mi len, že nedvíha telefón,“ povedala pokojne. Na prvé počutie nepôsobila, že by ju správa o zdržaní bývalého manžela znepokojila. „Nemám byť z čoho šokovaná, ja som vtedy žila v spoločnej domácnosti s Paľom Ruskom a o ničom takom neviem. Som šokovaná skôr z toho, ako dnes môžete niekoho veľmi rýchlo obviniť z niečoho.“

Pavol Rusko ostal cez noc v cele policajného zaistenia. Napriek tomu je podľa jeho obhajcu Mareka Paru, pokojný a racionálny, pozrite si video:

Rusko si s Volzovou nerozumel

Na druhej strane Viera Rusková netají, že v Záhorskej Bystrici si pred dvadsiatimi rokmi so Sylvou Volzovou nerozumeli. „No napäté…,“ opísala nám vzťahy s niekdajšou obchodnou partnerkou. „Sylvia nerozumela televízii a potom je to veľmi ťažké. Ale teraz hovorím o profesii, keď robíte s niekým, kto vašej práci nerozumie, vtedy je to ťažké. Tak akurát v tom,“ hovorí otvorene, ale objednávku vraždy absolútne odmieta.

Ako ďalej exmanželka Paľa Ruska uviedla, sama sa s Mikulášom Černákom v živote nestretla. Napriek tomu sa na kontakty z toho obdobia pozerá optikou deväťdesiatych rokov. „Neviem, či ste vy v tej dobe žili, vtedy ste stretli hocikoho hocikde. Teraz ho neobhajujem, ale hovorím o všetkých, aj o sebe. Keďže chodím na kávy, tak som pokojne mohla sedieť pri niekom nie za jedným stolom, ale možno vedľa neho. Vtedy tých podnikov, hotelov a kaviarní v Bratislave zas nebolo tak veľa,“ dodala s pokojom.

Viac si prečítajte tu: