Tip na článok
Prominentný manželský pár: Jeden bez druhého by Viera a Pavol Ruskovci podľa všetkého Markízu nestvorili.

Exmanželka zadržaného Pavla Ruska prehovorila: „Viem, ako to bolo, ja som s ním žila.“

Viera Rusková sa s bývalým mediálnym magnátom rozviedla už pred šiestimi rokmi. Avšak v čase, keď si mal objednať vraždu svojej partnerky v biznise, s ním žila v jednej domácnosti.

Galéria k článku (11 fotografií )
Prominentný manželský pár: Jeden bez druhého by Viera a Pavol Ruskovci podľa všetkého Markízu nestvorili.
Pavol Rusko má opletačky so zákonom.
Pavol Rusko má opletačky so zákonom.

Polícia dnes zadržala zakladateľa TV Markíza Pavla Ruska, ktorého vypočúva pre údajnú objednávku vraždy Sylvie Volzovej. So svojou niekdajšou obchodnou partnerkou vlastnil najsledovanejšiu komerčnú televíziu u nás. Likvidáciu Volzovej si mal Rusko v roku 1997 objednať u Mikuláša Černáka. Podľa výpovede mafiánskeho bosa, ktorý si momentálne odpykáva za mrežami doživotný trest, sa stretli v kancelárii v Banskej Bystrici. Tam mu vraj riaditeľ Markízy ponukol za vraždu 20 miliónov korún (vyše 650-tisíc eur).

Rodina Pavla Ruska oslovila kvôli jeho obhajobe advokáta Mareka Paru, viac vo videu:

Nemám byť z čoho šokovaná

Správa ako z nepodareného krimiseriálu zastihla Vieru Ruskovú, ktorá Markíze vymyslela jej meno, v posteli. „Som práve na PN-ke, som chorá,“ povedala nám zachrípnutým hlasom. Exmanželka kedysi mimoriadne vplyvného muža sa o vážnom obvinení dozvedela len dvadsať minút pre našim telefonátom. Žiadne bližšie informácie než z médií nemala. „Nič viac neviem. My sme rozvedení od roku 2011 a každý si žijeme svojím životom. Volali mi len, že nedvíha telefón,“ povedala pokojne. Na prvé počutie nepôsobila, že by ju správa o zdržaní bývalého manžela znepokojila. „Nemám byť z čoho šokovaná, ja som vtedy žila v spoločnej domácnosti s Paľom Ruskom a o ničom takom neviem. Som šokovaná skôr z toho, ako dnes môžete niekoho veľmi rýchlo obviniť z niečoho.“

Pavol Rusko ostal cez noc v cele policajného zaistenia. Napriek tomu je podľa jeho obhajcu Mareka Paru, pokojný a racionálny, pozrite si video:

Rusko si s Volzovou nerozumel

Na druhej strane Viera Rusková netají, že v Záhorskej Bystrici si pred dvadsiatimi rokmi so Sylvou Volzovou nerozumeli. „No napäté…,“ opísala nám vzťahy s niekdajšou obchodnou partnerkou. „Sylvia nerozumela televízii a potom je to veľmi ťažké. Ale teraz hovorím o profesii, keď robíte s niekým, kto vašej práci nerozumie, vtedy je to ťažké. Tak akurát v tom,“ hovorí otvorene, ale objednávku vraždy absolútne odmieta.

Ako ďalej exmanželka Paľa Ruska uviedla, sama sa s Mikulášom Černákom v živote nestretla. Napriek tomu sa na kontakty z toho obdobia pozerá optikou deväťdesiatych rokov. „Neviem, či ste vy v tej dobe žili, vtedy ste stretli hocikoho hocikde. Teraz ho neobhajujem, ale hovorím o všetkých, aj o sebe. Keďže chodím na kávy, tak som pokojne mohla sedieť pri niekom nie za jedným stolom, ale možno vedľa neho. Vtedy tých podnikov, hotelov a kaviarní v Bratislave zas nebolo tak veľa,“ dodala s pokojom.

Viac si prečítajte tu:

VIDEO Plus 7 Dní