Už sa stalo pravidlom, že v čase pandémie rieši Slovensko viac premiéra Igora Matoviča ako koronakrízu. Najnovšie sa na jeho adresu vyjadril aj exminister školstva v rokoch 2014 až 2016, vtedajší nominant Smeru, politológ a vysokoškolský pedagóg, Juraj Draxler. Čo ho nadmieru v tejto chvíli zaujíma, je psychický stav nášho predsedu vlády.

Ani by to neotváral nebyť...

Draxler si totiž podľa jeho slov „oficiálnou cestou vyžiadal informáciu, či bol premiér Igor Matovič niekedy diagnostikovaný na niektorú z oficiálne klasifikovaných psychických porúch či porúch správania“. Draxler si nie je istý, či mu odpovedia a Zákon o slobodnom prístupe k informáciám sa „na tieto prípady ani striktne povedané nevzťahuje, ale:

- Nie je možné, aby predseda vlády obvinil svojho ministra zo smrti 4300 ľudí a zároveň ho ponechával na jeho mieste.

- Nie je možné, aby predseda vlády sústavne ignoroval odborné odporúčania.

- Nie je možné, aby predseda vlády sústavne klamal,“ vyrátal dôvody svojej požiadavky Draxler.

Exminister uisťuje, že by inak túto tému neotváral, ale „sme v situácii, keď sa bude treba čoraz otvorenejšie zaoberať otázkou, či teda predseda vlády nemá psychickú poruchu, ktorá by oprávňovala na prípadné konanie voči nemu aj na základe takéhoto dôvodu.“

Do toho

Draxler tiež podľa svojho ďalšieho statusu požiadal Úrad vlády o sprístupnenie záznamov z pondelkového rokovania vlády. „Je zarážajúce, že ide o ďalšie z tých, kde rokovali hodiny a hodiny, a to s jedným bodom programu. To je nepríčetné. Oni naozaj zabíjajú obrovské množstvo času úplne bezúčelným hádaním sa, často celodenným,“ myslí si Draxler, podľa ktorého sa vláda sama od seba paralyzuje.

FOTO Draxlerových statusov v GALÉRII

Ako Draxler na záver poznamenal, nemyslí si, že je v poriadku takýto druh záznamov sprístupňovať, ale „ja som nebol ten, kto pred voľbami sľuboval absolútnu otvorenosť, takže do toho.“