“On už nie je zamestnanec ministerstva, je síce lídrom OĽaNO pre túto problematiku, ale svojich odborníkov majú aj iné strany,” kritizuje Antošová účasť Krajčího na stretnutiach. 

Je všeobecne známy konflikt medzi ministrom zdravotníctva Lengvarským a exministrom Krajčím. Viacerí zainteresovaní sa obávajú, že v konečnom dôsledku bude o miliarde na nemocnice rozhodovať minister financií Igor Matovič a jeho blízky človek Marek Krajčí, namiesto kompetentného ministerstva a inštitúcií. “Na základe indícií predpokladám, že to nebude na základe objektívneho hodnotenia,” otvorene tvrdí Antošová.
Mimochodom, Krajčího poslanecká asistentka v parlamente Helena Hlubocká, je zároveň aj poradkyňou premiéra Hegera pre zdravotníctvo. 

Kontaktovali sme aj exministra Krajčího s otázkou, prečo chodí na rokovania. “Na požiadanie pána premiéra, nakoľko ministerstvo zdravotníctva zúfalo meškalo s implementáciou plánu obnovy. Plán obnovy som so svojim tímom nastavoval, poznám míľniky a výzvy, ktoré musíme plniť,” odpovedal Krajčí. 

Podľa Antošovej ak má premiér Heger problém, môže sa obrátiť napríklad na zdravotnícky výbor v parlamente. Osobne však Antošová nevidí žiadny dôvod na účasť poslanca Krajčího na rokovaniach. 

Problém nie je na strane ministerstva zdravotníctva ani implementačnej agentúry, myslí si aj prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko.  “Komunikujeme s nimi bez problémov. Oni však nemôžu rozhodnúť, na to nemajú kompetencie,“ hovorí Petko s tým, že všetci čakajú na rozhodnutie vlády a každý deň, o ktorý vláda svoje vyjadrenie naťahuje, skracuje šance na splnenie plánu obnovy.