Najskôr podal demisiu, neskôr si to rozmyslel, ale už bolo neskoro. Potom ostro kritizoval svojho nástupcu v agrorezorte, Samuela Vlčana, a nakoniec sa nahneval na to, čo robí tak veľmi, že opustil poslanecký klub OĽaNO. Pár dní na to sa Ján Mičovský rozhodol "ísť k Veronike Remišovej." Čo presne to však znamená, keďže jej strana Za ľudí nemá v národnej strane ani vlastný poslanecký klub, neprezradil. PLUS 7 DNÍ len povedal, že členskú kartičku nepodpisuje. Chaos v kariére, aký ukázal za posledný  rok a pol, sme už dávno nevideli.

"Pána Mičovského považujem za  čestného človeka  a odborníka v oblasti lesného hospodárstva. Stretli sme sa a chceme spolu užšie spolupracovať,  najmä v oblasti ochrany lesov a šetrného hospodárenia," vysvetľuje Veronika Remišová, prečo chňapla po človeku, ktorý desaťročie patril k pilierom OĽaNO a za svoje protikorupčné aktivity dostal aj ocenenie Biela vrana, skôr, ako u Obyčajných za sebou zatvoril dvere. Šéfka Za ľudí nespresňuje ako bude ich spolupráca vyzerať. Jej strana nemá dosah na oblasti, ktoré Mičovského zaujímajú. 

Staré styky so svojimi udržiava

V jednom si však rozumejú. Svorne tvrdia, že treba vymeniť šéfa štátnych lesov. Exminister kritizuje dianie v rezorte pôdohospodárstva, na ktoré sa pred svojím odchodom z OĽaNO snažil upozorniť aj kolegov v klube. Kritizoval najmä šéfa Štátnych lesov Tibora Köseghyho, o ktorom si aj predsedníčka Za ľudí myslí, že by mal byť odvolaný.

Mičovského minulý týždeň, keď riešil svoju politickú budúcnosť, zachytil náš zdroj v družnej debate s exriaditeľom Poľnohospodárskej platobnej agentúry Jaroslavom Jánošom, ktorý tiež pôsobil v strane Máme toho dosť! Pri stole s nimi bol aj bývalý štátny tajomník Andrejo Gajdoš. Ten skončil v rezorte krátko po odchode Mičovského.

Zdroj tvrdí, že debata bola o smerovaní ministerstva pôdohospodárstva, jeho personálnom obsadení a možných zmenách, ako by si ich želala táto trojica. Inak povedané, vraj sa pri káve kuli pikle. Ján Mičovský povedal, že sa s pánmi normálne stretáva, že teraz išlo o novoročné stretnutie. O čom bola reč  nepovedal. "Nebolo to žiadne oficiálne stretnutie, takže nie je dôvod, aby som komentoval akékoľvek svoje priateľské alebo kolegiálne stretnutia. Ale áno, iste som sa stretol aj s pánom Jánošom aj s pánom Gajdošom," reagoval. Odmietol by však, že by pripravovali spoločné kroky na puč proti ministerstvu. "Bolo to stretnutie kolegov, ktorí sa stretli v novom roku, aby si možno na niektoré veci zaspomínali," povedal.

"Poslanecká práca je spojená so snahou meniť veci. Rezort, ktorý som opustil, je dosť veľkou plochou na to, aby sa našli dôvody na rôzne zmeny," tajomne dodal, že snahy o posunutie vecí, ktoré sa mu nepáčia, sa samozrejme nevzdáva.

Mohlo by vás zaujímať: