Postupom Najvyššieho súdu bolo porušené právo základné právo sťažovateľa na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov - skonštatoval Ústavný súd SR v prípade jedného, aj druhého exministra. “Sťažovateľom priznáva finančné zadosťučinenie každému po 1 500 eur,” je uvedené v rozhodnutí. Plus súdne trovy, čo je ďalších vyše tisíc eur. Toľko stojí len v jednom jedinom prípade nedodržanie termínov zo strany súdu.

Exministri za SNS sú právoplatne odsúdení - Marian Janušek na 11 a Igor Štefanov na 9 rokov, plus finančný trest 30 000 eur - za kauzu Nástenkový tender. 

Na nástenke na uzavretej chodbe ministerstva výstavby zverejnili pred pätnástimi rokmi oznam o súťaži na poradenské a právne služby pri čerpaní eurofondov. Visel tam štyri dni. Hodnota tejto nástenkovej zákazky bola pritom 120 miliónov eur. Súd vyhlásil, že to za zverejnenie súťaže nie je možné považovať.
Tender vtedy vyhralo konzorcium firiem Zamedia a Avocat, blízkych vtedajšiemu predsedovi SNS Jánovi Slotovi. Janušek bol v tom čase ministrom výstavby a Štefanov predsedal výberovej komisii, podpisoval predražené faktúry pre firmy z konzorcia.

Obaja ministri sa snažili spochybniť právoplatnosť celého procesu, ale neuspeli. Vďaka liknavému prístupu a nedodržaniu lehôt na Najvyššom súde si teraz aspoň finančne prilepšia.
Sudca Najvyššieho súdu František Mozner čelí pre zavinené prieťahy disciplinárnemu konaniu na Najvyššom správnom súde.