Kučerka, ktorého stíhajú za korupciu mal prísť na pojednávanie Najvyššieho súdu dnes (12. januára). Súdu poslal pred troma dňami mailom ospravedlnenie. „Vážený súd, minulý týždeň som navštívil priateľa z Prahy v Sarajeve, kde sa mi zhoršil zdravotný stav a bola mi nasadená medikamentózna liečba,“ napísal podľa sudcu Juraja Klimenta expolicajt.

  • O prípade Mariána Kučerku čítajte viac tu:

Problémy so srdcom

Kučerka tvrdí, že je jeho stav mu neumožňuje účasť na pojednávaní. Poslal aj lekársku správu, podľa ktorej má anginu pectoris, vysoký krvný tlak a poruchy srdca, ako dôsledok prekonaného respiračného ochorenia a posttraumatického stresu.

Problémy má mať odkedy v novembri spadol v práci vedomie a stratil vedomie. Skončil vraj na traumatológii. To bol aj dôvod jeho ospravedlnenia z predchádzajúceho verejného zasadnutia.

Chce zatykač

Prokurátorovi sa jeho ospravedlnenie nepozdáva a žiadal, aby súd na Kučerku vydal zatykač. Vychádza vraj z operatívnych informácií NAKA, podľa ktorých si Kučerka požiadal o nový pas a tretieho januára ho kontrolovali na hranici Chorvátska s Bosnou a Hercegovinou. Advokát tvrdil, že Kučerka išiel navštíviť priateľa do Sarajeva a odmietol, že by sa Kučerka vyhýbal trestného konaniu. Jeho adresu v Sarajeve sľúbil zistiť.

V Sarajeve je už rok a pol aj Kučerkov bývalý kolega Ján Kaľavský, ktorý je taktiež obvinený.

  • O Jánovi Kaľavskom čítajte viac tu:

Nabudúce prísť musí

Sudca sa nakoniec rozhodol pojednávanie odročiť. Kučerka sa však bude musieť ďalšieho zúčastniť, inak na neho vydajú zatýkací rozkaz a budú konať ako proti ušlému. Sudca termín odročil na 19. januára.

Najvyšší súd prejednáva prípad Kučerku po odvolaní voči rozsudku Špecializovaného trestného súdu, ktorý mu naparil 11 rokov.

  • O rozsudku pre Kučerku čítajte viac: