Tip na článok
Obrovská vila na Strmých vŕškoch: Hacienda, ktorú dal postaviť Pavol Rusko v čase, keď šéfoval Markíze a teraz ju kúpil Juraj Široký mladší, je naozaj honosná.

Exriaditeľa Markízy bude opäť vyšetrovať polícia! Pre podozrenie zo sprenevery

Zasiahla prokuratúra! Políciou odmietnuté trestné oznámenie, ktoré podala mestská časť Staré mesto pre podozrenie zo sprenevery financií Majáku Nádeje, je opäť v hre. Exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ to potvrdil staromestský úrad.

Galéria k článku (17 fotografií )
Pavol Rusko: Konanie bývalého ministra a šéfa Markízy bude opäť preverovať polícia.
Pavol Rusko: Ešte nedávno tvrdil, že obyvateľkám azylového centra chce postaviť rodinný dom aj s veľkou záhradou.
Expolitik Pavol Rusko

Sprenevera?

Ešte koncom roka odmietla policajná vyšetrovateľka trestné oznámenie, ktoré smerovalo proti Pavlovi Ruskovi. Mestská časť Staré mesto ho podala pre podozrenie zo spáchania trestného činu sprenevery a porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Malo ísť o odčerpanie financií z účtu organizácie starajúcej sa o týrané ženy či deti na iný účel.

Odôvodnenie vyšetrovateľky, nezačať trestné stíhanie, lebo podozriví peniaze vrátili, sa však prokurátorke nepáčilo. „V tejto súvislosti poukazujem na to, že vyšetrovateľ svojim rozhodnutím nedostatočne zistil skutkový stav, ktorý je potrebný pre zákonné rozhodnutie vo veci, vôbec neskúmal porušenie Trestného zákona z hľadiska naplnenia skutkovej podstaty iného trestného činu (napr. subvenčný podvod podľa § 225 TZ) a tiež svojvoľne uviedol, že „páchateľ nekonal v úmysle spôsobiť škodu“ na zverených prostriedkoch,“ píše sa v rozhodnutí prokuratúry.

Pavol Rusko: Prekvapivo sa objavil na súde, kde je jeho bývalá asistentka obžalovaná z miliónového daňového podvodu. Pôvodný kšeft dohadoval práve on.
Pavol Rusko: Prekvapivo sa objavil na súde, kde je jeho bývalá asistentka obžalovaná z miliónového daňového podvodu. Pôvodný kšeft dohadoval práve on.
Tony Štefunko

Pavol Rusko: Konanie bývalého ministra a šéfa Markízy bude opäť preverovať polícia. Foto: Tony Štefunko

Začnú odznovu

Ako ďalej prokuratúra uvádza, „vyšetrovateľ si bez ďalšieho osvojil iba tvrdenia podozrivého Ruska, resp. predchádzajúceho riaditeľa Andreja Porackého, že všetky prostriedky boli vrátené, dokonca so ziskom. Tu vyšetrovateľ vyslovil záver, že Majáku nádeje nevznikla žiadna škoda, pričom samotné použitie zverených finančných prostriedkov v rozpore s účelom, na ktorý boli viazané je porušením povinnosti spravujúcej osoby.“ Prokuratúra preto rozhodnutie polície o odmietnutí trestného oznámenia zrušila a uložila jej vo veci konať.

Radoslav Števčík: Zľakol sa starosta? Po oznámení večierky o desiatej v bratislavských podnikoch v centre mesta, sa chystala protestná párty pod okna jeho bytu.
Radoslav Števčík: Zľakol sa starosta? Po oznámení večierky o desiatej v bratislavských podnikoch v centre mesta, sa chystala protestná párty pod okna jeho bytu.
TASR

Radoslav Števčík: Starosta Starého mesta vyčíta kompetentným, že nekonali včas. Foto: TASR

Kompetentní nekonali

„Sťažnosť voči pôvodnému odmietavému uzneseniu vyšetrovateľky podala mestská časť Staré Mesto po tom, ako sa nestotožnila s postupom a výsledkom konania vyšetrovateľky. Ide o rovnakú situáciu, aká sa už stala pred rokom, vo februári 2016. Vtedy vyšetrovateľka odmietla trestné oznámenie, ale po sťažnosti mestskej časti bolo prokuratúrou jej uznesenie zrušené a vyšetrovateľka sa vecou musela znova zaoberať,“ vysvetľuje hovorkyňa Starého mesta Nora Gubková.

Prečítajte si

FOTO Minulosť europoslankyne Flašíkovej Beňovej: Bratríčkovanie s Kaliňákom aj objatie s Kočnerom

Z najsvetlejšieho výslnia na temné dno: Pavol Rusko zostal sám a opustený!

„Ak by kompetentné orgány od začiatku prípadu konali, tak ako majú, predišlo by sa ďalším pokusom o podvod na klientkách Majáka nádeje ako aj na majetku mestskej časti. Naďalej budeme bojovať o ochranu záujmov mestskej časti,“ dodáva zas starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

VIDEO Plus 7 Dní