Generál Nejedlý (57) pôsobil dlhé roky vo vysokej štátnej funkcii, no do povedomia médií sa dostal až po svadbe so známou markizáckou moderátorkou Danicou Kleinovou.

Splnený sen

Nedávno sa rozhodol pre úplne odlišnú kariéru. V tíme štyroch Slovákov chcú pokoriť náročné preteky Dakar 2023. Členovia tímu Ulrich Schwarzbacher pritom tvoria historicky prvú slovenskú automobilovú posádku, ktorá sa v roku 2022 zúčastnila na známej svetovej Rely Dakar. Nadchádzajúci rok si chcú účasť zopakovať.

V tíme okrem Ľuboša Schwarzbachera, posledného hovorcu expremiéra Mikuláša Dzurindu, nájdete bývalého prezidenta Hasičského a záchranárskeho zboru Alexandra Nejedlého. Vo funkcii skončil v roku 2019. Práve Nejedlý bude šéfom asistenčného tímu a účasť na pretekoch si vyskúša prvýkrát.

Bývalý štátny funkcionár prehovoril pre týždenník PLUS 7 DNÍ. „Dakar bol mojím veľkým nedosiahnuteľným životným snom. Vôňu benzínu milujem od mala,“ vyznal sa Nejedlý. Všetkých v tíme však čaká veľmi náročný program. Denne sa prejde púšťou okolo osemsto kilometrov a účastníci sa musia pripraviť aj na dvanásťhodinové jazdy. Nevyhnutnosťou je budíček medzi štvrtou a šiestou ráno.

Vianoce mimo domova

Na adresu Nejedlého sa vyjadril aj ďalší člen posádky. „Som rád, že sa nám podarilo do tímu získať skúseného profesionála. Je veľmi dôležité, aby tím klapal ako hodinky,“ povedal pre náš týždenník pilot Ján Ulrich.

Spolu s ním cestuje Schwarzbacher ako navigátor, Nejedlý v úlohe šéfa asistenčného tímu a mechanik Vadim Bilousov. Štyria Slováci vyrážajú  na cesty už v pondelok 28. 11. tohto roka. Pretekárske aj asistenčné auto naložia na trajekt vo francúzskom Marseille. Odtiaľ putuje karavána z celého sveta do Saudskej Arábie. Tam si všetci účastníci poslednú decembrovú stredu vyzdvihnú techniku a presne na Nový rok sa začínajú preteky.